Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Де народжуються дерева
Вирощування та збереження лісу – праця надзвичайно важка та відповідальна. Її результати майже недосяжні віку тих, хто садить, чиїми руками, знаннями та досвідом твориться не лише сьогодення, а й майбутнє лісів. Адже відомо, що ліс починається з насінини.
Тому дбайливими та старанними руками лісівників створено розсадник на тери-торії Крушельницького лісництва НПП «Сколівські Бескиди». Він розпочав свою історію в 2001 році. За межами с. Крушельниця під розсадник було відведено ділянку площею 2,5 га. для вирощування власного посадкового матеріалу.
Першочерговою роботою в розсаднику є підготовка ґрунту й насіння до висівання. Щоб прискорити появу сходів, проводять стратифікацію насіння. Стратифіковане насіння висівають у добре підготовлений ґрунт. Коли з'являються сходи працівники розсаднику розпушують ґрунт, знищують бур'яни, поливають сіянці, захищають їх від хвороб і шкідників.
Цієї весни в розсаднику висіяли насіння ялини звичайна, ялиці білої, бука лісового, клена-явора. Через рік-два доглядів це будуть готові до посадки в лісові культури саджанці.
Крім забезпечення потреб лісовідновлення, у держпідприємстві займаються вирощуванням саджанців декоративних дерев та кущів.
Дедалі все більше уваги приділяється декоративному озелененню територій, а головний компонент зелених насаджень - різноманітні види і форми дерев та кущів. Оскільки часто трапляються випадки реалізації садивного матеріалу, вирощеного в "тепличних" умовах із застосуванням великої кількості добрив і стимуляторів росту, який при впровадженні у зелені насадження відкритого ґрунту втрачає свої декоративні якості або повністю відмирає, то першочерговим завданням було вирощування та інтродукція високодекоративного і стійкого до місцевих умов садивного матеріалу. Кожен бажаючий може переконатися на власні очі та вибрати в розсаднику адаптований до наших гірських умов саджанець, що став до вподоби.
На початках в Крушельницькому розсаднику не було маточної бази, тому садивний матеріал брали у садівників та підприємств, які займались озелененням. Поступово розширювався асортимент, нарощувались обсяги. Нині у розсаднику 17 видів декоративних, а саме: різні види туї, кипарисовика та ялівця, форзиція, самшит, кизильник, гібіскус та плодово-ягідних порід: різні види яблуні, смородини, айви, кизилу.
Досить широко використовується технологія зеленого живцювання для розмноження декоративних порід (в основному вічнозелених – туї, кипарисовики, самшит). Для отримання садивного матеріалу таким способом беруть пагінці ростучих деревець та кущів, живцюють у спеціально підготовлений ґрунт у парничках, де витримується температурний режим і режим зволоження. Тут живці вкорінюються. Після цього їх висаджують у маточні відділення. Вирощений таким способом саджанець повністю зберігає генетичні властивості свого попередника.
Великою гордістю є створений руками працівників декоративний туєвий тризуб розміром 10х8 метрів. Він став справжньою окрасою розсадника на території садиби Крушельницького лісництва НПП «Сколівські Бескиди». Зелену композицію створювали виключно з власного посадматеріалу, який виростили в парниках.
лісничий Крушельницького лісництва НПП «Сколівські Бескиди»