Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Мешканці Сколівщини облаштували першу на Львівщині оздоровчу лазню в чані з мінеральною водою
Воду з місцевої свердловини із високим вмістом сірководню подають до великого чану, що знизу підігрівається вогнем. Попаритись у такій "цілющій котельні" запрошують усіх охочих.
Адже така купіль покращує роботу імунної, нервової, серцево-судинної систем, сприяє омолодженню шкіри та відновленню після переломів.
Нову оздоровнипю легко знайти поблизу курортної Східниці, у селі Коростів. На подвір'ї лікувально-оздоровчого центру здалеку видно величезний чан. Гостей привітно вітає працівник комплексу Віталій Колосовський. "Цей чан на воглшщі багатьом нагадує картинку з пекла," - каже чоловік. - "І, коли, я підігріваю воду для відвідувачів, часом жартую, що варитиму їх, доки не спокутують усі свої гріхи. Але й справді, після цих процедур люди кажуть, що почуваються, ніби на світ заново народились".
За словами пана Віталія, спочатку підземне водосховище планували використовувати як джерело води для розведення форелі. Та коли зі свердловини полилась мінеральна вода, довелося шукати їй інше призначення.
"Минулого року до нас прибули спеціалісти з Одеського науково-дослідного інституту курортології та медичної реабілітації, - розповідає чоловік. - Вони ретельно вивчили вміст мінеральної води та видали сертифікат, який підтвердив її оздоровчі властивості".
"Важить чан понад дві тонни, а вміщає близько двох тисяч літрів води".
Та для проведення процедури потрібен чавунний чан. "Виготовити таку величезну посудину вдалося в цеху, де відливають дзвони для церков, - розповідає працівник комплексу. - і важить цей чан понад дві тонни, а вміщає близько двох тисяч літрів води".
Одночасно у чані можуть паритись четверо-п'ятеро людей» І При першому зануренні воду.; підігрівають до температури і тіла, далі - до 40-45 градусів..." Більш як 20 хвилин,'за словами інструктора, паритись неварто. "А от коли ви добре розігрієтесь, треба пірнути у гірську річку, що протікає неподалік- пояснює Віталій Колосовський. - Потім знову зануритись у гарячу мінеральну воду".
Попаритись у коростівському чані щодня приїжджають 20-30 людей. Як розповідають місцеві жителі, серед відвідувачів є, й туристи з Канади, Польщі, Угорщини та, звичайно, з усіх куточків України. "Був у нас один лікар з Німеччини, - каже пан Віталій. - Так той добродій, стрибаючи з чану в річку й назад, від захоплення навіть забув рідну мову!"
Відвідувачі цілющої лазні розповідають, що завдяки сірководневим процедурам забувають про артрит, безсоння, застуди, шкірні проблеми, розлад щитоподібної залози та навіть про серцеву аритмію.
Для інтенсивного оздоровлення навідуватись до лазні інструктор радить 5-7 разів поспіль через день, а для профілактики - раз на тиждень. А вартість перебування у парній - 200 гривень за годину з групи.