Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Елементи екотуризму в Сколівських Бескидах
27 вересня - відзначається Всесвітній день туризму, з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв'язків між народами різних країн. Свято встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в 1979 року в місті Торремолінос, Іспанія.
У жовтні 1997 року Україна стала дійсним членом Всесвітньої туристської організації — головної міжнародної міжурядової організації у сфері подорожей і туризму, що є виконавчим органом ООН та займається активізацією та розвитком туризму, розробкою та впровадженням світової туристичної політики.
У вересні 1999 року на ХІІІ сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристської організації, що проходила у м. Сантьяго (Чилі), Україну було обрано до Виконавчої ради організації.
Туризм – одна з найпопулярніших форм активного відпочинку планети. Щорічно люди подорожуючи знайомляться з багатствами і красотами, історичними й культурними пам’ятками, досягненнями в економіці та будівництві різних країн і народів. А отже, не лише відпочивають, а й збагачуються духовно.
Національний природний парк «Сколівські Бескиди» - це відмінне місце, де можна прекрасно провести свій вільний час, познайомитися з історією, культурою і традиціями бойків, оглянути церкви, архітектурні пам'ятки, мальовничі карпатські ліси, високогірні полонини, велику кількість гірських потоків, різноманість рослинного і тваринного світу. Тому одним з найпріорітетніших напрямків сталого природокористування та охорони природи є розвиток екологічно орієнтованих активних форм екорекреації та екотуризму.
Екотуризм – подорож до природних територій, не змінених або мало змінених діяльністю людини, з відповідальним ставленням до природи і якнайменшим впливом на довкілля. Цей вид туризму сприяє стійкому розвитку територій, передбачає участь місцевого населення у наданні послуг, створює економічні стимули до охорони довкілля.
Екотуризм охоплює різні види туризму: краєзнавчий, відпочинковий, пригодницький та ін., за умови, що особа, яка бере участь в екологічному турі, свідомо не втручається у природні екосистеми, виражаючи повагу до оточуючого середовища і культури місцевих мешканців, а її туристичні видатки поповнюють фонди охорони природи та місцевого населення.
Для забезпечення організації рекреаційної та туристичної діяльності на території НПП «Сколівські Бескиди» створено Дільницю рекреації та благоустрою. Основними напрямками діяльності дільниці рекреації є створення умов для організованого та ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних природних комплексів та об’єктів, формування у рекреантів екологічної культури, бережливого та гуманного ставлення до національного природного надбання та ін.
Популярністю серед туристів на території Національного парку користуються прогулянками еколого-пізнавальними стежками та маршрутами: м. Сколе – Парашка - с. Майдан, Долиною р. Кам`янка, на гору Лопата, Росохацькі полонини, Бучина. Особливо цінними об’єктами природно-заповідного фонду на території національного природного парку є: водоспад на р. Кам’янка, гора Парашка, Росохацькі полонини, озеро “Журавлине” (“Мертве озеро ”), Турецький камінь, “Джерело Альберта”, водоспад “Гуркало”, ДІКЗ «Тустань».
Для відпочинку туристів на лоні природи дільницею рекреації облаштовані місця тимчасового відпочинку: Туристичний притулок Дубина, Еколого-пізнавальний рекреаційний майданчик в ур. Тустань, Явори та ін.
Отже, слід пам’ятати, що тільки за умови чіткого дотримання встановлених норм і правил туризму, дбайливого відношення до навколишньої природи, можна уникнути небажаних наслідків та забезпечити надійний захист природних багатств Карпат.
Провідний інженер з рекреаційного благоустрою
НПП «Сколівські Бескиди»
Шолупата М.Б.