Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Пам’ятайте, в лісі Ви гості!…
Всі люди, стомившись від щоденних проблем, прагнуть знайти спокій на природі: подихати свіжим повітрям і набратися цілющої сонячної енергії. Що може бути більш захоплюючим ніж мандри Сколівськими Бескидами. Тут ви зможете побачити куточки добре збереженої природи. Із м. Сколе починається багато маршрутів, які відрізняються своєю протяжністю, призначенням. Але куди б ми не відправилися, в наші прямі обов’язки входить знання і дотримання деяких елементарних правил поведінки на природі.
Багаття. Розташувавшись на відпочинок поблизу лісу, не ламайте кущів та гілок дерев для багаття, для цього знайдеться чимало сушняку; перш, ніж розпалювати багаття, знайдіть ділянку без дерев, вирийте неглибоку ямку і в ній розкладіть багаття. Бажано це робити біля річки чи якоїсь водойми. Багаття не повинно бути занадто великим: полум’я може пошкодити розташовані поблизу дерева та кущі, а також може виникнути пожежа; після відпочинку вогнище слід залити водою. За можливості – перекопайте землю разом із попелом. Якщо розкидати вугілля, є ймовірність, що вогонь розгориться знову. Ви можете і не дізнатися, що після вашого відпочинку згорів ліс!
Сміття. Не мийте брудний посуд в річці, особливо з використанням миючих засобів. Сполосніть його принесеною на берег водою і вилийте брудну воду під кущ. Остаточно посуд краще помити вдома; органічні рештки закопайте в лісі, а використані пластикові пакети та пляшки, а також скляний посуд заберіть із собою і викиньте на смітник у місті; Не бийте скляні пляшки! Ви самі, інші люди, лісові тварини можуть поранитися; під час спекотного літа скло фактично стає лупою і може спричинити пожежу.
Лісові мешканці. Завжди пам'ятайте, в лісі ви – гості. А гості не можуть диктувати господарям свої правила, а тим більше кривдити їх. Не чіпайте жабу, тритона, саламандру, вужа, гадюку та інших тварин, які є типовими для НПП «Сколівські Бескиди» та здаються вам небезпечними, бридкими або непотрібними. Вони – невід'ємна, важлива частина лісового середовища. Тут діє закон: ви не чіпаєте – вас не чіпають. Не будете ставити намет на мурашиної стежці – мурашки вас не розбудять ранковим маршем. Навіть хижаки, швидше за все, будуть обходити стороною, якщо почують голос людини; Не беріть в руки пташині яйця, пташенят, звірят: людський запах відлякує дорослих диких тварин, позбавляє малят материнства, вони стають легкою здобиччю хижаків і браконьєрів. Побачивши в лісі чи на луках птаха, зайця, козулю чи іншого звіра, ви добре зробите, якщо дозволите їм жити своїм природним життям.
Дари природи. Будьте помірні. Навіщо рвати красиву рослину, якщо вона по дорозі зів'яне або простоїть у воді 1-2 дні? Сфотографуйте її та залиште, в лісі їй набагато краще, ніж у вас удома у вазі. Рослини, котрі зникають, тим більше не можна зривати, це протизаконно. Та й навряд чи усвідомлення того, що ви ще на один крок наблизили рідкісний вид до загибелі, може принести задоволення; Збираючи гриби і ягоди, кладіть у кошик тільки ті дари природи, в яких на 100% впевнені. Збір незнайомих грибів та ягід може закінчитися летальним результатом при їх вживанні.
Звичайно, тут представлені найосновніші правила безпечної поведінки на природі. Але навіть при дотриманні цього невеликого переліку ви значно убезпечите себе і тих хто з вами, а відпочинок у лісі або на річці забезпечить Вас позитивними емоціями. Так, що пам’ятайте про це і не порушуйте їх!
начальник дільницы рекреації та благоустрою
Коментарі
Свинячити – це звісно погано. Але за свинство можна оштрафувати, а сміття – прибрати. Але що можна зробити зі сплюндрованими гектарами лісу знищеного варварськими методами вирубки?