Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Коростів туристичний

Опис гірських туристичних маршрутів

Правила, яких потрібно дотримуватися в горах

1. Не будьте легковажні. Завжди будьте готові до різкої зміни погоди в горах.
2. Не засмічуйте джерела з водою. Навпаки, почистіть їх та впорядкуйте.
3. Без потреби не рубайте для багаття зайвих гілок, тим більше дерев.
4. Не залишайте непогашених багать.
5. Після стоянки чи відпочинку залишіть за собою порядок. Сміття спаліть або закопайте.
6. Старайтеся ходити вже находженими стежками.
7. Не витоптуйте трав.
8. Вирушаючи в гори, бажано мати з собою аптечку для першої медичної допомоги.
9. Не залишайте на деревах чи якихось спорудах написи своїх імен.

Коростів туристичний

Маршрут №1. На гору Парашка

на гору ПарашкаВихідний пункт - з'єднання дороги Київ-Чоп з дорогою, що веде в м. Сколе. За військовим лісгоспом переходимо через потічок і дорогою йдемо в північно-східному напрямку. Дорога весь час веде угору. Далі, пройшовши лінією хребта 3 км. на південний захід, вийдемо га галявину, де стежка змінить свій напрямок на захід, а далі на південний захід. Звідси можна вже побачити хребет Парашки. Далі 2 кілометри стежкою, яка проходить через поле, а за полем дорогою виходимо на гірський полонинний хребет. Повернувши на північний захід, через вершини Зелену (1221 м.) і Кобилу (1231 м.), виходимо на широку і досить добру дорогу, якою прийдемо до підніжжя Парашки. Під вершиною гори дорога робить поворот на захід, а ми звертаємо на стежку, яка круто піднімається біля пам'ятного знаку на камені і виходимо на вершину гори Парашка.

Довжина маршруту становить 10 км.

Маршрут №2. На гору Парашка через с. Коростів

на гору Парашка через с. КоростівВихідний пункт - автобусна зупинка в с. Коростів, 662-й кілометр автотраси Київ-Чоп. Повертаємо на сільську дорогу і йдемо в північно-західному напрямку долиною річки Бутівля. Проходимо с. Коростів. В кінці села, за шлагбаумом, дорога розгалужується, ми повертаємо на праву дорогу і продовжуємо рухатися в північному напрямку. Проходимо приблизно 1 км. до старого дерев'яного моста, під яким тече потічок з-під Парашки. Зразу за мостом звертаємо з основної дороги направо і йдемо дорогою долини Красний (близько 3-х км.) до підніжжя г. Парашки. На вершину Парашки веде крутий підйом, який спочатку проходить через ліс, а далі - відкритим незатіненим полем.

Довжина маршруту становить 11 км.

Маршрут №3. На гору Парашка через ретранслятор

на гору Парашка через ретрансляторВихідний пункт - с. Коростів, автотраса Київ-Чоп між 661-им і 662-им кілометрами. Від автотраси повертаємо в північно-східному напрямку на дорогу, що веде на релейку 8 км. (ретранслятор). Дорога в кількох місцях розгалужується, та йти можна будь-якою із нових доріг, бо трохи вище вони знову сходяться. Цей маршрут привабливий для великих груп туристів, серед яких є початківці та діти, бо пройшовши 8 км. затіненою широкою дорогою, з місцем, де можна поповнити свої водні запаси і відпочити, виходить на гору Корчанка. Тут можна поставити намети, переночувати і вранці наступного дня вирушити на гору Парашка. Йти потрібно 7 км. на південний захід відкритими хребтами.

На Парашці дуже актуальним є питання питної води. Так ось, у місці, де дорога, що біжить під вершиною гори, робить різкий поворот із заходу на північ, нижче від дороги бачимо невелике поле. В нижній частині цього поля, з північного боку, під корчем лози є вода. В суху погоду там може бути й не дуже якісна вода. Але якщо вам украй потрібна вода відмінної якості, треба пройти з вершини гори в південному напрямку аж до самого лісу. Орієнтиром вам може служити велике одиноке дерево на полі біля самого лісу, а зліва від нього - галявина, заросла лопухами. Далі ви йдете вниз лісом 200-300 м. (у тому ж напрямку) до великого каменя, з-під якого витікає потічок. Вода там завжди дуже чиста й холодна.

Довжина маршруту становить 15 км.

Маршрут №4

маршрут №4Якщо ви вирішили пройти всі вершини і полонини хребта Парашки, то можна продовжити далі один із маршрутів - №1, №2 або №3.

У такому випадку ви підете дорогою, яка огинає вершину Парашки, в північному напрямку. І далі дорога повертає на північний захід та приводить вас до вершини Задня Прогаль (1141 м.) Такий перехід у вас займе близько однієї години.

Повернутися назад можна тим же шляхом або дорогою, що біля хребта вершини Задня Прогаль із південного боку. Якщо ви звернете на неї, то вона приведе вас до р. Мала Бутівля. Далі дорогою, (по ній вантажівками вивозять ліс) долини Мала Бутівля прийдете до Коростова.

Що видно з вершини Парашки?

Бачимо, насамперед, широку (15 км.) й довгу (починається в долині річки Стрий, між Туркою і Яворою, й закінчується в Західних Горганах, за Свічею) смугу лісів. На північному заході, у верхів'ї річки Брички, яка впадає до Стрия у Крушельниці, темніє густий Громовий ліс. Відтак погляд охоплює долину Стрия з його притоками, а також села: ближні (Синевідсько, Корчин, Крушельниця) й дальні (Ямельниця й Урич, відомий оригінальною групою скель - дуже давнім замком Тустань). Інколи видно і скелі Довбуша, які височать за 18 км. на схід. Глянувши на південь, можна побачити село Коростів, що в долині річки Бутівля, а за ним - ледь порослі лісом гори околиць Тухлі та Славського.

Маршрут №5. На Секул

на СекулВідправна точка - 666-ий кілометр автотраси Київ-Чоп. У місці, де річка Панасівка (за давніми картами Кам'янка) перетинає згадану вище автотрасу, повертаємо на захід на дорогу, що веде до лісу. Проходимо 3-4 десятки метрів і робимо поворот на північ дорогою (вона вже погано вгадується), шо має вигляд дуги і веде вгору та змінює свій напрямок на західний. Так ідемо один кілометр і виходимо на широку дорогу. Дорога веде повільно вгору і має західний напрямок. Пізніше широка дорога зміниться на вузьку, проте добре помітну, під полониною буде мати північний напрямок і досить крутий та затяжний підйом. Так через півтори години ходу ви вийдете на полонину Малий Секул. Посередині поля, з південного боку, біля великої ялини є вода.

Підніміться на хребет Малого Секула в північно-західному напрямку - і далі хребтом потрапите на полонину Великий Секул (1047 м.) З вершини хребта добре видно на північному заході хату-зимівку. Це стародавня будівля бойківських вівчарів. Там можна зупинитися і провести кілька незабутніх днів, бо є де спати і на чому варити їсти. Біля хати чудесна криниця з кришталевою джерельною водою.

хата-зимівка

Також на Секул можна вийти й маршрутом. Від 666-го кілометра автотраси Київ-Чоп йдемо широкою дорогою долини потічка Панасівка близько чотирьох кілометрів. У місці, де дорогу перетинає потічок, за яким на полі стоїть мисливська будка, повертаємо дорогою праворуч (на північ), проходимо близько одного кілометра, переходимо через потічок в північно-східному напрямку і широкою дорогою через три кілометри виходимо до хати-зимівки полонини Великий Секул.

Маршрут №6. На гору Перекіп

на гору ПерекіпВідправна точка - автобусна зупинка в с. Коростів на автотрасі Київ-Чоп (662-ий кілометр). Дорогою, яка тут відгалужується від траси, проходимо через село Коростів і йдемо в північно-західному напрямку долиною річки Бутівля. Проходимо злиття річок Мала Бутівля і Велика Бутівля по мосту або вбрід (лівіше) і виходимо на галявину з північного боку (4 км. від церкви). Там повертаємо з основної дороги на північ і йдемо далі дорогою в північно-західному напрямку, яка біжить паралельно до дороги, котрою ми щойно йшли. Праворуч ви побачите огороджене поле з грядками, на яких вирощують саджанці хвойних та листяних порід дерев. Там же обладнано місце для відпочинку.

місце для відпочинку

В лісі знаходимо дорогу, яка веде вгору на північний захід і пднімаємося нею часом лісом, а часом полями; виходимо через полонину Порубища на гору Митрівка, а далі хребтом - на гору Перекіп (1212 м.)

Назву гори пояснює легенда. За цією легендою, місцеві жителі, втікаючи від нападу татар, перекували на конях підкови задом наперед і так врятувалися від ворогів, що їх переслідували. Тепер полонина Митрівка та Перекіп приваблюють любителів чорниць та брусниць (місцева назва - кам'янка). Біля підніжжя Митрівки - на Порубищах - добре родять білі гриби.

Довжина маршруту становить 10 км.

Маршрут №7. На гору Плітка через Коростів

на гору Плітка через КоростівВідправна точка - автобусна зупинка в с. Коростів на автотрасі Київ-Чоп (662-ий кілометр). Дорогою, яка тут відгалужується від траси, проходимо через село Коростів і йдемо в північно-західному напрямку долиною річки Бутівля. Проходимо злиття річок Мала Бутівля і Велика Бутівля по мосту або вбрід (лівіше). Весь час йдемо дорогою, якою на лісовозах вивозять ліс. Дорога кілька разів перетинає потічки. Пройшовши поле Нижній Румний, через 1 км., а від церкви с. Коростів це буде 8-й км. дороги, виходимо в урочище Верхній Румний. В місці, де дорогу перетинає потік, а дорога піднімається вгору, відгалужується дорога вліво, яка приведе Вас на гору Плішка. Від згаданого розгалуження до верху гори 3 км. Цей відрізок дороги весь час плавно йде вгору, тільки під самим полем гори є різкий підйом. Так ми виходимо на широке красиве поле, улюблене місце відпочинку окремих груп туристів. Тут є невеличкий будинок місцевих косарів, в якому можна переночувати чи сховатися від негоди.

Довжина маршруту становить 9 км.

Маршрут №8. До Тисовця через Коростів

до Тисовця через КоростівВідправна точка - автобусна зупинка в с. Коростів на автотрасі Київ-Чоп (662-ий кілометр). Дорогою, яка тут відгалужується від траси, проходимо через село Коростів і йдемо в північно-західному напрямку долиною річки Бутівля. Проходимо злиття річок Мала Бутівля і Велика Бутівля по мосту або вбрід (лівіше від мосту). Весь час йдемо дорогою, якою на лісовозах вивозять ліс. Дорога кілька разів перетинає потічки. Проходимо урочище Нижній Румний, Верхній Румний і виходимо до урочища Яблінка (2 км. від Верхнього Румного). Тут дорога розгалужується. Нам потрібно звернути на захід (ліворуч), оминувши стару конюшню, вбрід переходимо річку і дорогою, яку не раз перетне річка, через 2 км. приходимо до урочища Свинник. Тут дорога знову розходиться. Дорога в західному напрямку приведе нас до гірських полонин Шебелі та Чорногори, а дорога через 3 км приведе нас до Тисівської полонини, на якій розмішена траса швидкісного спуску на лижах.

Довжина маршруту становить 18.5 км.

<<< назад | на початок | вперед >>>

Коментарі

10 місць в Карпатах, які ви маєте побачити на власні очі – Inspired 08.07.2015 року пише:

[…] Якщо ви маєте кілька днів, зупинитись можна у Сколе, щоб в перший день відвідати Кам’янецький водоспад, Мертве озеро та піднятись на гору Ключ (929 м н.р.м.), а на другий день вирушити на Коростів і звідти зійти на гору Парашку (1268 м н.р.м.) або обрати будь-який інший з можливих маршрутів (перелік маршрутів дивитись тут). […]


10 місць в Карпатах, які ви маєте побачити на власні очі (ФОТО) | Market.korupciya 28.07.2015 року пише:

[…] Якщо ви маєте кілька днів, зупинитись можна у Сколе, щоб в перший день відвідати Кам’янецький водоспад, Мертве озеро та піднятись на гору Ключ (929 м н.р.м.), а на другий день вирушити на Коростів і звідти зійти на гору Парашку (1268 м н.р.м.) або обрати будь-який інший з можливих маршрутів (перелік маршрутів дивитись тут). […]


10 місць в Карпатах, які ви маєте побачити на власні очі (ФОТО) | Дізнайся більше! 29.07.2015 року пише:

[…] Якщо ви маєте кілька днів, зупинитись можна у Сколе, щоб в перший день відвідати Кам’янецький водоспад, Мертве озеро та піднятись на гору Ключ (929 м н.р.м.), а на другий день вирушити на Коростів і звідти зійти на гору Парашку (1268 м н.р.м.) або обрати будь-який інший з можливих маршрутів (перелік маршрутів дивитись тут). […]


Ungvar.info || 10 унікальних місць Українських Карпат, які Ви обов’язково повинні побачити 30.07.2015 року пише:

[…] Якщо ви маєте кілька днів, зупинитись можна у Сколе, щоб в перший день відвідати Кам’янецький водоспад, Мертве озеро та піднятись на гору Ключ (929 м н.р.м.), а на другий день вирушити на Коростів і звідти зійти на гору Парашку (1268 м н.р.м.) або обрати будь-який інший з можливих маршрутів (перелік маршрутів дивитись тут). […]


Ім’я або нік
Пошта
Сайт