Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Перед тим як смітити чи палити, задумайтесь!
Шановні мешканці міста й району, звертаємось до вас з проханням бути свідомими громадянами України. Бути українцем означає не тільки позиціонувати себе з синьо-жовтим прапором, голосно виконувати гімн, а все проявляється у відношенні до землі на якій ти живеш і працюєш і бажаєш її залишити ще кращою наступним поколінням!
Для нас, християн, є дуже важливим усвідомлення своєї відповідальності за природне довкілля, критична самооцінка та навернення в «стилі думання і поведінки». Адже гріх – це не властивий і протиприродний для людини стан, який необхідно виправляти. В цьому сенсі, Церква навчає про необхідність навернення, а в контексті екологічних гріхів сучасного людства – про необхідність “екологічного навернення”.
Екологічним гріхом і злочином визначається безвідповідальне ставлення до створеного Богом світу, адже «людина, яка своєю діяльністю шкодить довкіллю, руйнує Боже творіння, невід’ємною частиною якого є вона сама. Вона грішить не лише стосовно творіння, але й стосовно себе та Бога». Екологічний гріх – кожна думка, слово чи дія, якими людина свідомо і добровільно суперечить Божій волі, не визнає доброти і ласки Бога-Творця, порушує Його Заповіді.
Загальновідомо, що там, де живуть - не смітять. Але ми чомусь забуваємо цю просту істину. Періодично навколо нас з‘являються cтихійні сміттєзвалища, які не лише псують санітарно-екологічний стан сіла чи міста і його зовнішній вигляд, а й відволікають комунальні служби від їх прямих обов‘язків (ремонтно-відновлювальних робіт систем життєзабезпечення та об‘єктів).
З кожним днем все сильніше й сильніше пригріває сонце і зовсім скоро сморід від сміття пересилить пахощі хвойних дерев, терпкого після дощу молодого листя дерев, квітучих трав – всього того, чим весною та влітку напоєне лісове повітря. Невже в таких пахощах ви б хотіли провести свій вихідний день?
Після відпочинку використані пластикові пакети та пляшки, консервні банки, папір, а також скляний посуд заберіть із собою і викиньте на смітник. Хай на місці вашого відпочинку буде чисто-завтра сюди прийдуть інші.
Було б неправдою говорити, що проблема сміття нова. Побутове сміття становить 13 % всіх твердих відходів, але шкода від нього дедалі більша попри його відносно малу кількість. Воно забруднює ґрунт і навіть підземні води, якщо сміттєзбірники створені з порушенням заходів безпеки. Кожен мешканець щороку додає один-півтора кубічних метри сміття. Мабуть, найточнішим показником рівня організованості і цивілізованості країни стає її ставлення до проблеми сміття. Найвищим досягненням у цій проблемі є створення спеціалізованих підприємств для переробки і повторного використання побутових та інших міських відходів. Та для ефективної і рентабельної їх роботи необхідно, щоб усі жителі країни попередньо сортували сміття. Правда для цього і потрібні відповідні контейнери, де сортувати: скло і склобій, пластмасові вироби, папір та картон, органічні відходи, акумуляторні батареї, електричні та електронні прилади та ін.. Це був би ідеальний підхід, але наразі для початку потрібно сортувати, хоча би на три види: скло, пластик та інше сміття. Та все ж потроху ми змушені привчатись до порядку, хоч до європейського рівня нам ще далеко.
А якої школи завдають весняні та осінні пали! ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: Скрізь, де пройшов вогонь, не буде колишнього різнотрав’я. Територію, що звільнилася, захоплять бур’яни. При випалюванні трави гине уся корисна мікрофлора ґрунту, що призводить до зниження її родючості; знищуються багато комах, їх личинки, лялечки; горять кладки і місця гніздових птахів. Крім того: їдкий дим від спалювання трави шкідливий для людей. Особливо чутливі до нього алергіки та астматики. До того ж в сухій траві часто таїться сміття, небезпечне для спалювання, — пластикові пляшки, пакети. Відбувається забруднення повітря важкими металами. Знищує вогонь і світ флори та комах, що живуть у ньому. В полум'ї горить насіння рослин (ще один удар по природі), а також грибниця. Остання дуже важлива для проростання деревних видів порід. А на звільнене вогнем місце вітер почасти задуває насіння бур'яну й амброзії, котра, як відомо, при цвітінні може викликати алергію.
Нерідко, здавалося б, нешкідливе паління сухостою обертається серйозними матеріальними збитками. Дуже часто вогонь перекидається на гаражі, садові будиночки, сараї, що належать місцевим жителям, а також звичайно ліс, де боротьба з пожежею є вкрай важкою. Таке враження, що населення одержиме вірою в необхідність палити суху траву. Були випадки коли люди підпалювали траву на своїх ділянках і згорів вже не один будинок.
Прикро визнавати, та найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей – дошкільного і молодшого шкільного віку, вплив диму на чиї організми особливо небезпечний.
Пам’ятайте! Дотримання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути лиха вогняної стихії та дозволить захистити себе й природу від втрат.
Аж хочеться кричати з надією, що Ви прочуєте мене: «Не смітіть у лісі та не паліть його!»
заступник директора з наукової роботи