Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Проведено прибирання рекреаційного пункту «Колодка»
В рамках Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках проведено прибирання рекреаційного пункту «Колодка». Даний пункт завжди популярний серед жителів нашого регіону, адже воно не випадково має назву «Колодка».
До 1241 року це місце носило назву Тухольські ворота і тут були потужні фортифікаційні споруди для захисту від ворожих нападів кочівників — трирядна система оборонних дерево-земляних валів з високою дерев'яною вартовою вежею (баштою) на кам'яному фундаменті. З верхньої площадки башти було видно вежу монастиря у Синевицку Верхньому. Цей перевал тоді називався «Ворота», а пізніше, за часів Австро-Угорщини — «Колодка». Із тих давніх часів гору, на якій стояла башта, називають Баштою, а другу, що навпроти, через річку — Забаштою. 10 березня 1241 року величезне (~ 20 000 воїнів) монгольське військо під проводом Батия і Субудая, прямуючи з Волині в Панонію, розпочало штурм укріпленого перевалу «Тухольські Ворота», вщент розгромило в нерівнім бою малочисельний гарнізон оборонців, і вже через 2 дні передові загони монгольської кінноти вийшли на Верецький перевал.
В теперішнього розумінні "Колодка" (інакше "висячий замок") - умовно означає місце, де місцеві жителі зустрічають та відпроваджають своїх гостей, тобто для гостей це місце, в якому відкривають для них Сколівщину. Тому це місце і стало об'єктом для прибирання.
До прибирання також долучились представники громадських організацій "Природа" та "Самопоміч", а також члени кредитної спілки "Вигода".
Разом було прибрано рекреаційний пункт, придорожну смугу шосейної дороги Київ-Чоп (2 км.) та очищено від кущів канаву біля цього урочища. Всі ці заходи виконанні в рамках Акції "Майбутнє лісу в твоїх руках", яка ініційована Державним агентством лісових ресурсів і на сьогодні уже є ювілейною.
Заступник директора з наукової роботи
НПП «Сколівські Бескиди»