Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Стан лісонасіннєвої справи

Щорічний обсяг лісовідновлювальних робіт в НПП «Сколівські Бескиди» за останні 5 років становить в середньому 36 га, з них лісові культури – 21 га, природне поновлення – 14 га. Для цього необхідно біля 132 тис.шт. посадкового матеріалу, а це біля 10 видів дерев і чагарників.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Весь садивний матеріал вирощується в розсадниках нацпарку з нормального та покращеного насіння, заготовленого на об’єктах постійної лісонасіннєвої бази (ПЛНБ). На території НПП «Сколівські Бескиди» є такі об’єкти ПЛНБ:Генетичний резерват смереки, площею 100,4 га; Генетичний резерват ялиці білої, площею 49,3 га; Постійна лісонасіннєва ділянка смереки, площею 6,4 га; Постійна лісонасіннєва ділянка бука лісового, площею 5,6 га; Плюсові дерева ялиці білої – 8 шт.; Плюсові дерева бука лісового – 2 шт.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Щорічна заготівля лісового насіння залежить від обсягів лісовідновлювальних робіт та урожаю насіння, тому його кількість в окремі роки суттєво коливається (від 119 кг – у 2014р. до 373 кг – у 2013р.). Фактична заготівля насіння в урожайні роки значно перевищує планову, це необхідно для створення запасів лісонасінної сировини на наступні роки, коли урожай може бути слабким або зовсім відсутнім. Так, середньорічна кількість заготовленого насіння у 2012-2015 рр. становить 258 кг. Цього року прогнозована кількість заготовленого насіння значно менша за планову, оскільки цей рік є неврожайном для основних лісотвірних порід.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
За якістю насіння проводиться постійний контроль Львівською лісонасіннєвою лабораторією. За 2012-2015 рр. все заготовлене у НПП насіння визнавалося кондиційним і було висіяне у встановлені терміни.

Леся Джуфер, провідний інженер з лісовідновлення
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт