Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


отдых в Железном порту 2018

Еколого-пізнавальний маршрут “м.Сколе – г.Парашка – с.Майдан”

Мандрівка в Карпати.... Що може бути більш захоплюючим! Тут ви зможете побачити куточки добре збереженої природи. Із м. Сколе починається багато маршрутів, які відрізняються своєю протяжністю, призначенням та ін.

На території НПП "Сколівські Бескиди" одним із найцікавіших є еколого-пізнавальний маршрут "м. Сколе - гора Парашка - с. Майдан" протяжністю 28 км. Розпочинається він з м.Сколе, де потрібно ознайомитись зі схемою, правилами поведінки і отримати додаткову інформацію, перевірити готовність до виходу на маршрут.

Еколого-пізнавальний маршрут м.Сколе - г.Парашка - с.Майдан

Цей маршрут цікавий в усі пори року. Весною можна спостерігати пробудження природи на різних висотах над рівнем моря. Протягом літа на високогірних луках буяє різнотрав'я. Восени яскраві шати бука та берези відтіняють темно-зелену хвою ялиць та смерек.

Багатство рослинного світу, розмаїття фарб гірських квітів, приносять насолоду і знімають втому. Вабить сюди неповторна краса природи, чисте, напоєне ароматом хвої і різноманітних тра в, повітря. Хто хоч раз побував тут, ніколи не забуде чудових краєвидів, які відкриваються з гори Парашки.

гора Парашка

Цікавий даний маршрут ще й тим, що при проходженні його туристи мають можливість побачити природні зміни, зумовлені висотною зональністю (маршрут починається на висоті 440 м н.р.м., а найвища точка маршруту - гора Парашка має 1268 м н.р.м.). Піднятися на цю найвищу вершину національного природного парку можна різними стежками, проте найзручнішими вважаються виходи з міста Сколе та з села Коростів.

Початковий пункт даного еколого-пізнавального маршруту - з'єднання центральної автодороги міста Сколе з його обвідною автотрасою на південному краю міста. Тут необхідно звернути на дорогу, яка біля стовпів лінії електропередачі піднімається на хребет, що із заходу замикає долину, в якій розташоване місто.

Маршрут веде весь час угору, лінією хребта в напрямку на північний захід і через 3 км виводить на галявину, де змінює напрям спершу на захід, а пізніше на південний захід.

Далі маршрут ще 2 км. веде лісом досить стрімко догори і виводить на хребет Парашки. Тут необхідно звернути направо, на північний захід, зліва (на південний схід) розташована гора Корчанка (1180 м н.р.м.), на якій розміщена телеретрансляційна вежа. З цього місця 5 км необхідно йти в напрямку на північний захід відкритим хребтом до вершини г. Парашки.

Маршрут проходить окремими вершинами хребта - Зеленою (1221 м н.р.м.) та Кобилою (1231 м н.р.м.). їх можна обійти нижче не дуже зручною стежиною. Проте обидві стежки виводять на вершину г. Парашки, яка є надзвичайно привабливою для туристів.

гора Парашка

З вершини передусім впадає в очі величезний, шириною понад 15 км, пояс лісів, які тягнуться від долини ріки Стрий між Туркою і Яворою аж до західних Горган за Свічею.

На північному заході зеленіє Громовий ліс у верхів'ях річки Брички, яка впадає до Стрия в районі села Крушельниці.

З вершини г. Парашки добре видно долину ріки Стрий з його притоками, села Верхнє Синьовидне (Синевидсько), Корчин, Крушельницю, а з дальших сіл - Ямельницю та Урич, з відомою групою скель - старовинним замком Тустань.

При добрій погоді можна зауважити також і скелі Довбуша в Бубнищі, віддалені в напрямку на схід на 18 км. На півдні простягається долина річки Бутивлі і село Коростів, а далі за нею слабо залісені гори в околицях сіл Тухля і Славське.

З г. Парашки лісовою стежкою, яка проходить через вирубки, переходимо на вершину гори Кривий Верх (1072 м н.р.м.), перед якою розміщений вказівник з інформацією про віддаль, пройдену від початку маршруту. З цієї гори починається хребет Серединний, або як його ще інакше називають Мальманстальська складка. Сама гора є дуже кам'янистою, що може ускладнювати прохід туристів.

З гори Кривий Верх відкривається прекрасний краєвид. На фоні зеленого різнотрав'я сіріють великі купи каміння. Проходячи вниз по стежці бачимо зруйновані землянки періоду Другої світової війни.

Для зручності туристів, цей маршрут прокладено в обхід гори Виднога (1132 м н.р.м.), біля підніжжя якої можна зробити невелику зупинку, напитись холодної джерельної води (тут витікає невеличке джерело). Із вказівника видно, що від початку маршруту з м. Сколе уже пройдено 21 км.

Далі стежка проходить через вершину хребта Серединного, з лівого боку якого ростуть хвойні насадження з перевагою в складі деревостану смереки (ялини європейської), з правого боку -різновікове букове насадження. Внизу праворуч шумить Глинний потік.

Дорогою зустрічається кілька перезволоже -них галявин з болотною рослинністю, які за своїми розмірами є невеликими і у вологу погоду їх можна легко обійти.

По Серединному хребту рухаємося у сторону с.Майдан, біля якого розташована гора Липовали (944,2 м н.р.м.).

Пізніше стежкою спускаємось вниз, де, вийшовши з лісових масивів, проходимо мостом через річку Майдачанка, яка, з'єднавшись пізніше з річкою Зубричанкою, впадає в ріку Рибник.

В центрі с. Майдан на лівому березі річки знаходилась широка рівна площа, яку перші поселенці називали Майданом (звідси пішла і назва села). Тепер тут розміщене лісництво і його господарські будівлі, церква, школа.

Сільською ґрунтовою дорогою проходимо до Майданського лісництва НПП "Сколівські Бескиди", де є кінцева зупинка даного маршруту.

Вічнозеленою легендою стоять гори. Чи квітує весна прекрасна у вишитих шатах, чи шумить літо яскраве, чи трембітає вершинами осінь золота, а чи зима-чарівниця розсипає срібло - тут, у Бескидах, завжди радіє душа.

Якщо ви любите природу, романтику похідного життя,
Завітайте в наші квітучі Бескиди.
Вас тут чекає приємний відпочинок
Серед розкішних гірських ландшафтів.

Коментарі

Володимир 14.04.2015 року пише:

Чи можна цей машрут пройти на велосипеді, у зворотному напрямку?


Настя 28.04.2015 року пише:

як добратися потім в Сколе на з/д вокзал?


Євген 29.07.2017 року пише:

Між Парашкою і Кживим Верхом стежка зникає в ожині і чорниці. Є момент коли треба йти по гирлу потічка. Якщо надумаєте з Видноги на Високий Верх, майте на увазі, що стежка там теж відсутня, треба по азимуту прориватися крізь зарості смерек.


Анжела 14.08.2017 року пише:

Ця сторінка вводить в оману. З хребта Парашки на Кживи Верх долина заросла молодим лісом та майже непрохідна. Далі по Серединному хребту стежки немає, все завалене деревами та заросло ожиною, вказівники на деревах складно знаходити, на це йде купа часу. Зверніть увагу на ці відгуки, нажаль я знайшла їх тільки сьогодні, вже після повернення: http://eurotourist.club/viewtopic.php?t=65781


Євген 14.03.2018 року пише:

Чудово! треба неодмінно цього року там походити.


Ім’я або нік
Пошта
Сайт