Сходження на гору Лопата

27 травня 2018 року група учнів з батьками Львівської середньої школи №45 здійснила сходження з с.Дубина на гору Лопата, яка розташована у Національному природному парку "Сколівські Бескиди".

Гора Лопата дуже популярна серед туристів, адже вона має видатне історичне минуле: вона була місцем переможних боїв УПА з німецько-угорськими загонами. На даному маршруті учні ознайомились з двома цікавими гідрологічними пам’ятками Сколівщини: водоспад Кам’янка і озеро «Журавлине».
Зважаючи на сприятливу погоду у першій половині дня, сходження було відносно легким. Винятком були декілька крутих підйомів, після яких неодмінно робили короткий відпочинок.
Вийшовши на гору, всі побачили надзвичайно гарний краєвид. На вершині також поставлений хрест на пам’ять про загиблих бійців УПА.

Повернення назад було більш швидким та екстремальним через гуркіт грому. Після того як усі зійшли з гори була можливість пообідати. Відтак всі разом щасливі та задоволені повернулися додому.

Іванна Іваникович,
інженер з еколого-освітньої роботи