Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Проведено ідентифікацію старовікових лісів та пралісів

Цього року було проведено ідентифікацію старовікових лісів та пралісів на території НПП «Сколівські Бескиди». Ці роботи проводили науковці Інституту екології Карпат НАН України в рамках виконання проекту «Збереження карпатських пралісів», який впроваджується Українським товариством охорони птахів за участі та фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина).


Мета цієї роботи: виявити найкраще збережені корінні лісостани стиглої та перестійної вікових груп оцінити стан їх натуральності та відповідність критеріям, які ставляться до старовікових лісів і пралісів.
Всього було обстежено 496 га старих лісів. Врезультаті обстеження було виявлено:
- старовікових лісів - 408,8 га
- пралісів - 37 га
- господарський ліс - 50,2 га

Старовікові ліси та праліси сприяють збереженню біологічної, фітоценотичної, ландшафтної різноманітності і, таким чином, підтримують еволюційний процес у лісовій біоті. Вони мають екомодельне значення для ренатуралізації трансформованих і похідних фітоценозів та підтримання сталого розвитку лісового господарства. А природні процеси, які відбуваються у корінних лісостанах та пралісових екосистемах, можуть бути покладені в основу розробки природоохоронних та лісогосподарських заходів, спрямованих на забезпечення принципів наближеного до природи лісівництва, збереження та охорони біорізноманіття НПП «Сколівські Бескиди».

Василь Приндак,
заступник директора з наукової роботи
НПП «Сколівські Бескиди»Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт