Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Гагара чорношия оселилась у Приполонинному лісництві

Цього тижня працівниками НПП «Сколівські Бескиди» було підібрано та передано на реабілітацію в Приполонинне лісництво травмованого перелітного птаха - гагару чорношию.

Гагара чорноши́я - вид найбільш поширений серед гагар.  Водоплавний птах розміром з невелику гуску, помітно крупніша за більшість качок, окрім пухівки. У дорослих птахів у шлюбному вбранні лоб, тім'я і задня частина шиї сірі; спина, поперек, надхвістя і плечі чорні, на плечах поперечні білі смуги; верхні покривні пера крил чорні, з білими цятками і металічним полиском; підборіддя і горло сірувато - чорні; велика видовжена прямокутна пляма на передній частині шиї і верх боків тулуба чорні; на боках шиї і вола чорні та білі вузькі поздовжні смуги; низ білий, з темною поперечною смугою на підхвісті; махові пера зверху і хвіст чорно - бурі; дзьоб і ноги чорні; райдужна оболонка ока червона; у позашлюбному вбранні верх чорно - бурий; щоки, передня частина шиї і низ білі; дзьоб сіруватий, на кінці темний. Молоді птахи подібні на дорослих у позашлюбному оперенні, але світліші.

Працівниками Приполонинного лісництва було оглянуто птаха та надано йому ветеринарну допомогу. На даний час птах проходить реабілітауію у вільному стані на ставках садиби лісництва.

Михайло Вовкунович,
майстер з охорони природи
Приполонинного лісництва

 

Коментарі