Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Дослідження причин всихання смереки на території НПП “Сколівські Бескиди”

Науковцями Інституту екології Карпат НАН України та Національного лісотехнічного університету України розпочато дослідження структури та особливостей функціонування корінних і похідних лісостанів НПП "Сколівські Бескиди". Керують дослідженнями доктор біол. наук Козловський М.П. та канд. с.-г. наук Крамарець В.О.

Об’єктами дослідження є умовно корінна ялицево-букова екосистема та похідні ялинові ліси, які характеризуються різним ступенем всихання смереки (ялини звичайної) на території Бутивлянського лісництва.

В ході досліджень буде проведено комплекс робіт з вивчення просторової структури лісостанів, санітарного стану дерев, процесів природного поновлення. Для встановлення причин всихання смерекових лісів Бескид проводяться дослідження фітопатогенних грибів, стовбурових нематод, комах-ксилофагів й ґрунтових фітофагів.

Планується дослідити зміни консортивної організації наземних і ґрунтових безхребетних тварин у похідних смерекових лісах й з’ясувати їхній вплив на функціонування лісових екосистем. Дослідження дозволять встановити роль окремих груп організмів (грибів, комах-ксилофагів, ґрунтових фітофагів, стовбурових нематод) у всиханні смереки, та розробити рекомендації для ведення лісового господарства у цьому регіоні Карпат.

Дослідження причин всихання смереки на території НПП Сколівські Бескиди

Дослідження причин всихання смереки на території НПП Сколівські Бескиди

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт