Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Зацвіли дикі орхідеї

Серед усього квітучого різноманіття у карпатських лісах можна побачити, чудові, дикі орхідеї. Звичайно, у них квіти не такі крупні й яскраві, як у тих, що зростають на наших підвіконнях, а значно менші, об’єднані в суцвіття. Орхідні вражають різноманітністю забарвлення, форми, та запаху.


Орхідні – одна з найбільших родин за числом видів рослин. В Україні виявлено 70 видів орхідей, зокрема на території національного природного парку «Сколівські Бескиди» виявлено 21 вид, які занесено до Червоної книги України.

Квітують вони з середини весни до осені. У травні цвітуть пальчатокорінники, булатки, зозулинці, та інші. У червні — ніжна любка дволиста та зеленоквіткова. Це витончені красуні із білими, зібраними в негустий колос квітками, вдень вони зовсім не пахнуть. Свої пахощі любка починає виділяти ближче до вечора, а вночі навколо неї стоїть приємний, духмяний аромат, на який злітаються нічні метелики.

Для орхідних, які зростають в Україні, характерний складний цикл розвитку. Їхнє насіння не проросте, якщо не зустрінеться із специфічними грибами-симбіонтами. Від грибів зародок бере всі поживні речовини для свого розвитку.


Кількість популяцій Зозулинцевих в нашому краї поступово зменшується, а деякі види вже й зовсім зникли. Зірвавши квітку для букету або й просто так, люди зовсім не задумуються про те, скільки років має пройти, щоб зацвіла орхідея. Наприклад, любка дволиста починає квітнути аж на одинадцятому році життя.
Усі види орхідних занесені до Червоної книги України. Це означає, що вони підлягають суворій охороні. Чому? Тому, що ці рослини є рідкісними, надзвичайно декоративними і відрізняються дуже повільними темпами розвитку

Ірина Лях,
науковий співробітник
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт