Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Заготівля та висів насіння лісових порід по НПП

Одним із найосновніших завдань лісівників є забезпечення заліснення територій лісфонду, які вийшли з-під суцільних рубок. За останні роки на території НПП «Сколівські Бескиди» прослідковується тенденція до зменшення таких територій, а у наступному році – не відведено жодної ділянки під суцільну рубку. Водночас, збільшується площа ділянок, залишених під природне заліснення. А з 2018р. – у НПП «Сколівські Бескиди» суцільні види рубань не проводитимуться. Створення лісових культур та природне заліснення ділянок не проводитиметься масово. Відповідно, зменшується потреба у заготівлі великої кількості лісового насіння.

Динаміка лісовідновлення за 2007-2017 рр.

Як підтверджує досвід, здійснення сприяння природному поновленню шляхом зняття підстилки та рихлення у період перед його масовим висипанням, дає бажаний результат, не вимагаючи великих затрат.
У 2017 році спостерігаємо низьку врожайність основних лісотвірних порід, тому цьогоріч на території нацпарку заготовлено всього 30 кг насіння лісових порід, а саме: клена-явора, бука, черешні, дерену (кизилу), липи, яблуні, калини, ялини та модрини. Насіння, котре вже перевірене на якість – є кондиційним. Частину насіння – вже висіяно. Насіння модрини, ялини, бука, липи, черешні плануємо висіяти весною.

Леся Джуфер,
провідний інженер з лісовідновлення
НПП "Сколівські Бескиди"

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт