Ялинкові букети та Дідух – найкраща альтернатива новорічно-різдвяної атрибутики Сколівщини

Для організованого проведення цьогорічної ялинкової кампанії та попередження випадків незаконної заготівлі і реалізації новорічних ялинок Львівським ОУЛМГ, Головним управлінням Національної поліції у Львівській області, Державною екологічною інспекцією у Львівській області видано спільний наказ від 02 грудня 2019 року “Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період”, яким визначений порядок реалізації та перевезення новорічних ялинок.
З ініціативи Львівського ОУЛМГ, Головою Львівської облдержадміністрації видано розпорядження «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2020 року».

З числа працівників державної лісової охорони, Держекоінспекції, органів поліції будуть створені мобільні рейдові групи з метою охорони хвойних насаджень та перевірки законності придбання і перевезення новорічних ялинок.
З метою посилення охорони лісових насаджень від самовільної заготівлі новорічних ялинок та організованого проведення ялинкової кампанії 2019-2020 рр. по НПП «Сколівські Бескиди» та Сколівському відділенні поліції видано спільний наказ № 112 від 05.12.2019р. «Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період». Розроблено спільний графік чергування служби охорони ПЗФ парку та працівників Сколівського відділення поліції на ЗД вокзалі м. Сколе та об’їзній дорозі м. Сколе. Розроблено окремі графіки чергування працівників служби охорони ПЗФ лісництв в місцях можливої незаконної заготівлі ялинок. Створено 4 мобільні групи з числа працівників служби охорони ПЗФ. Залучено 21 працівників служби державної охорони ПЗФ парку та 1 працівник поліції. Виділено додатковий резерв ПММ для службових автомобілів. Проводиться роз’яснювальна робота з жителями населених пунктів через сільські ради, установи та школи. З метою популяризації новорічної атрибутики у вигляді новорічних букетів спільно з районним відділом освіти буде проведений конкурс на кращий новорічний букет. Детальну інформацію про умови конкурсу можна дізнатися за посиланням https://skole.org.ua/konkurs-na-krashchu-novorichnu-kompozytsiiu.html.

За кожну незаконно зрубану новорічну ялинку накладатиметься штраф, розмір якого становить від 510 грн. та нараховуватиметься шкода завдана лісовому господарству, розмір якої за одне деревце в залежності від діаметру становитиме від 502 грн. і більше (Постанова КМУ від 23.07.2008р. №665).
Звертаємось до всіх громадян Сколівщини не купувати у передноворічний період незаконно зрубані ялинки без відповідного маркування. Просимо не забувати про етнічний атрибут наших предків, а саме Дідух.
Спільними зусиллями державної лісової охорони, служби держохорони ПЗФ, Держекоінспекції, органів поліції, засобів масової інформації та громадськості зможемо упорядкувати торгівлю новорічними ялинками та зберегти наші ліси від незаконних вирубок.

Відділ лісового господарства
та відтворення екосистеми