Важливість екологічної культури

...Небо, сонце, місяць шепчуть молитви:
„Люди, схаменіться, майте совість ви!
Бережіть від смерті красоту землі...”
Доти їй не вмерти, доки ми не злі...
Юрій Шип

Ліс – диво природи! Важливий і незамінний елемент біосфери, регулятор клімату, постійно діючий фільтр повітря. Дерево – унікальне її творіння. Воно має свою біографію і географію. Назви влучно відображають основні властивості рослин.
На земній кулі зростають хлібне, томатне, динне, ізюмне, масляне, капустяне, воскове, гвоздичне, драконове, тюльпанове, оливкове, червоне, чорне, оцтове, суничне, кавове дерева, інші дивовижні і дуже цінні породи. З часу появи на землі людини розвиток відбувався у нерозривному зв'язку і повній гармонії з природою... Людина поступово нагромаджувала знання про рослини, знаходила серед них цілющі і використовувала їх для лікування. Крім того, ліс - невід'ємна частина історії, побуту і культури українців.
Стан лісів залежить від поведінки людей, їх екологічної грамотності і культури. Більшість із нас, на жаль, не підготовлені до спілкування з природою, а тому завдають їй великої шкоди.
В наші дні одним із важливих аспектів екологічного виховання молоді є розширення та поглиблення знань про бережливе ставлення до лісів, збереження і збагачення ресурсів живої природи. Працівниками парку читаються лекції біологічного профілю у школах, які розташовані на території функціонування НПП „Сколівські Бескиди”, проводяться практичні заняття, екскурсії, кункурси, змагання. Такі роботи у комплексі дають добрий результат.

Робота шкільних лісництв проводиться відповідно до навчально-виробничого плану, який обговорюється членами шкільного лісництва і затверджується керівником школи та НПП. План роботи охоплює навчальну, практичну, дослідницьку, виховну, культурно-масову і спортивну роботи. Щодо програм екологічних уроків, то вони широкопрофільні з глибоким змістом і глобальною важливістю.
Від успішного розвитку екологічної освіти, виховання нового способу мислення великою мірою залежить майбутня повноцінність природи. Шануймо, її величність!

Леся Джуфер,
провідний інженер з лісовідновлення