В рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» проведено розчистку та поновлено маркування еколого-пізнавальної стежки на гору Парашка

29 березня 2014 року в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» було проведено розчистку та поновлено маркування еколого-пізнавальної стежки на гору Парашка. В акції брали участь працівники НПП «Сколівські Бескиди», представники громадських організацій «Природа» і «Самопоміч», районної газети «Бойківська думка», учні шкільного лісництва при Сколівській школі-інтернат». Також було проведено збір сміття, облаштування пунктів відпочинку на даній стежці.

Ця стежка - є однією з найбільш відвідуваний на території Сколівщини, тому акція проходила саме на ній. Загальна протяжність маршруту – 9 км. Але попри це, він доступний навіть дітям, адже не потребує особливої фізичної підготовки та витримки. Тут цікаво у будь-яку пору року: навесні можна спостерігати пробудження природи, влітку на високогірних луках буяє різнотрав'я, восени яскраві шати бука та берези відтіняють темно-зелену хвою ялиць та смерек, а взимку око милують пухнасті засніжені вершини.

Майбутнє лісу в твоїх руках

Мета даного заходу - привернути увагу громадськості, дітей і жителів регіону до проблем рекреаційної галузі регіону (розказати про переваги «культурного» туризму у порівнянні з «диким», засміченість екологіних стежок), вміння проводити час на природі, вміння бачити «невидиме» життя рослин і тварин.

Майбутнє лісу в твоїх руках

Зокрема також було піднято питання безпеки на маршрутах, зокрема: як слід одягатися, збираючись до лісу? Чому? Які речі треба взяти із собою для походу у ліс? Навіщо?

Результати даного заходу можуть стати корисними для відвідувачів парку кожного мешканця регіону, вчителям біології, екології та природознавства з метою проведення екскурсій та позакласних заходів, допоможуть школярам замислитись над екологічними проблемами нашого краю та змінити своє ставлення до природи.

Василь Приндак,
заступник директора з наукової роботи
НПП "Сколівські Бескиди"