В НПП «Сколівські Бескиди» триває підготовка до пожежонебезпечного періоду

Хоча пожежонебезпечний період розпочнеться з 1 квітня, в національному парку розпочато роботи по підготовці до його початку.

На засіданні координаційної ради НПП розглянуто питання про стан охорони лісів від пожеж за 2014 рік, розроблено і затверджено заходи по підготовці до пожежонебезпечного періоду 2015 року.

Розроблено графіки чергування працівників парку на пожежонебезпечний період у вихідні та святкові дні, які доведено під розписку. -Видано розпорядження по НПП «Перекрити шлагбауми та перекопати заїзди в ПЗФ».

Розроблено та затверджено розпорядженням Сколівської РДА мобілізаційно-оперативний план ліквідації лісових пожеж на 2015 рік, відповідно до вимог, та видано спільний наказ «Про порядок взаємодії з підрозділами МНС під час гасіння лісових пожеж.

При конторі НПП облаштоване пожежне ДЕПО, в кожному лісництві – опорні протипожежні пункти, які забезпечені відповідним інвентарем та засобами пожежогасіння. Телефонні апарати забезпечені спеціальними табличками з указаним номером телефону для виклику пожежної охорони.

Пожежна техніка: 2 пожежні автомашини ГАЗ-66, які знаходяться в Підгородцівському лісництві та господарському відділі НПП технічно справні.

У підрозділах створено добровільні пожежні дружини, проведено навчання та атестацію служби державної охорони та членів добровільної пожежної дружини на знання «Правил пожежної безпеки в лісах України та методів боротьби при гасінні лісових пожеж».

Регулярно проводиться профілактична робота з населенням, з дітьми у школах на протипожежну тематику.

Олег Куликів,
головний еколог НПП «Сколівські Бескиди»