Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Стежками легендарної Тустані

Зупинка 16. Лісова поляна

Стежка виводить нас на невелику лісову поляну. На краю лісу-суха ялиця із слідом блискавки на корі. Серед молодого лісу високі дерева найчастіше уражаються блискавками. Колись давні майстри вишукували в лісі свіжопошкоджені блискавкою дерева та виробляли із них музичні інструменти. З правого боку стежки на краю поляни зростають три дерева горобини звичайної, які весною красуються ніжним білим квітом, а восени - яскраво-червоними китицями плодів. Густими куртинами розрісся ще один плодовий кущ - бузина чорна. Весною бузина вкривається білими квітами, які зібрані в розлогі щиткоподібні суцвіття. Восени тут дозрівають чорно-фіолетові соковиті плоди. І горобина і бузина чорна приваблюють до себе велику кількість птахів, особливо в осінньо-зимовий період, коли із поживою в лісі сутужно.

Горобина звичайна. Невисоке дерево (до 15-20 м), рідше кущ з гладенькою сірою корою. Листки непарно-перисті довжиною до 20 см. Листочки видовжені, по краю із зубчиками, зверху - зелені, знизу - сизі. Крона густа, яйцеподібна. Цвіте в травні. Білі квіти зібрані у густе багатоквіткове суцвіття - щиток. Плоди яскраво-червоні або оранжево-червоні, яблуковидні, достигають у вересні. Плоди вживають у їжу, використовують в народній та науковій медицині. Добрий медонос. Деревина використовується в меблевій промисловості - вона легко піддається обробці, добре полірується.

Бузина чорна. Гіллястий кущ висотою до 6 м, молоді пагони сіро-зелені із білою м'якою серцевиною. Листки довжиною до 35 см, супротивні, непарноперисті, при розтиранні неприємно пахнуть. Квіти дрібні, двостатеві, з подвійною п'ятичленною оцвітиною. Цвіте в травні-червні. Плоди - чорно-фіолетові кулясті кістянки з 3-5 кісточками. Рослина харчова, медоносна, лікарська. В народі її використовують також для боротьби із гризунами та деякими комахами.

<<< назад | на початок | вперед >>>

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт