Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Цілюща ехінацея


Вже другий рік підряд на садибі Крушельницького лісництва милує людське око цілюща та лікувальна ехінацея пурпурова. Ехінацеї – багаторічні трав'янисті кореневищні рослини із прямими шорсткими стеблами, що досягають у висоту 1-1,5 м. Посадка ехінацеї здійснюється як навесні, так і восени. Збирають насіння ехінацеї в кінці сезону, коли воно дозріє на кущах. Однак визріває воно не все одразу, тому збір насіння здійснюють поступово.
Корисні властивості ехінацеї. Трава ехінацеї містить полісахариди, флавоноїди, дубильні речовини, сапоніни, оксикоричні й органічні кислоти, фітостерини, смоли та ефірні олії. У кореневищі теж містяться ефірні, а також жирні олії, смоли, ферменти, макроелементи у вигляді калію і кальцію та мікроелементи селен, срібло, цинк, марганець, молібден і кобальт. Препарати з ехінацеї пурпурової мають противірусну, протимікробну, ранозагоювальну і протигрибкову дію, зміцнюють імунітет, надають допомогу при фізичній і психічній перевтомі. Під препаратами маються на увазі сік, відвари, настоянки й екстракти ехінацеї пурпурової.

Препарати ехінацеї у деяких людей здатні викликати алергію. Не рекомендується застосовувати їх вагітним і годуючим груддю, а також тим, у кого лейкоз, розсіяний склероз, колагеноз, прогресуючий туберкульоз або індивідуальна незносність препаратів із рослини.

Ігор Корчинський,
помічник лісничого Крушельницького лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт