Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Таємничий житель старовікових лісів

8 серпня-Всесвітній день кішок

Виглядом він нагадує звичайну сіру домашню кицьку, але за розмірами вдвічі є більшим, а також має характерні особливості за якими його легко впізнати. Це відносно короткий хвіст з кількома кільцевими темними смугами та притуплений чорний кінчик. Характерними є також добре виражені китички на кінцях вух та чорні смужки , які йдуть від очей до «бакенбардів». Очі зазвичай дуже світлі.

В парку кіт поширений практично на всій території де є старі та перестійні листяні ліси на висотах 400-1000м. Найбільша кількість особин кота за даними обліку фауни у 2019 році виявлена у Крушельницькому лісництві -5, поширеним він є також на території Сколівського військового лісгоспу. Загалом у 2019 році обліковано в парку 11 особин кота лісового. До речі чисельність кота в парку з кожним роком зростає. Для порівняння у 2013 році було обліковано всього 7 особин.

Характерною особливістю способу життя кота є скритність та прихованість, а також активність в темну пору доби. Через те, його мало хто може побачити. Селиться в дуплах старих дерев та печерках у скелях. Живиться в основному мишами, птахами а також плазунами. Гін в кота лісового, як і в більшості котячих у лютому- березні. В природі кіт має достатньо ворогів і конкурентів. В першу чергу це рись та великі хижі птахи.

До речі кіт лісовий не приручається людиною на відміну від інших диких тварин, а також практично не розмножується в неволі. Такий він є - таємничий житель старовікових лісів.

Олег Куликів, головний еколог
НПП Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт