Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Шана нашим Героям …

Шана нашим Героям

Працівниками національного природного парку "Сколівські Бескиди" проведено облагородження Хресної дороги в урочищі Альтана. В рамках заходу було поновлено доріжки Хресної дороги, очищено прилеглу територію від вітроломних дерев та прибрано сміття. Саме в цьому урочищі знаходиться Меморіальний комплекс загиблим воїнам УПА та посаджений меморіальний дуб в честь пам'яті Героя Небесної соті сколівчанина Олега Ушневича. Це місце для сколівчан та гостей міста "святе".

Сколівщина славиться своїми мальовничими краєвидами, туристичними об’єктами і місцями для відпочинку. Старші люди пам’ятають що до 1939 року одним з таких місць було урочище «Альтана». Тут були облаштовані доріжки для прогулянок і встановлені лавочки, а з гори діти спускалися на санях.

Однак все змінилося у роки Другої світової війни. Саме тоді зародилась українська повстанська армія, воїни якої боролися з ворожими силами за українську державу. Радянські окупанти придушували і знищували визвольний рух. Тоді почалися репресії і переслідування місцевого населення і вояків УПА. В Сколе був штаб НКВС і тюрма. Сюди з усієї округи звозили повстанців і прихильників УПА для встановлення осіб. Родичі і друзі були змушені відвертатися і говорити, що не знають їх. Тіла вбитих повстанців скидали в провалля на горі Альтана. Люди оминали це місце, а після закінчення цих подій своїми силами засипали цю братську могилу, а урочище заросло ожинником. На жаль, ніхто не встановив точну кількість загиблих воїнів УПА, яких було вивезено в урочище Альтана.

Шана нашим Героям

У 90-х роках за підтримки товариств «Меморіал», «Рух» та «Просвіта» було встановлено металевий хрест і огорожу. Кожного року активісти збиралися на могилі щоб вшанувати пам'ять воїнів УПА. У 2010 році почали збирати кошти на створення Меморіалу. У 2012 році на могилі встановили і освятили пам’ятник. Поруч з великим мальтійським хрестом, символом військових поховань, встановлено плиту з переліком імен і псевдонімів полеглих воїнів УПА, похованих тут. Концепція Меморіалу задумана і виконана таким чином, щоб до поховання пролягала Хресна дорога. З обох боків дороги, що в’ється серпантином і полегшує вихід до урочища, встановлено 14 дубових хрестів. Перша хресна хода з молитвою до Христових страстей відбулась 1 листопада 2012 року.

Шана нашим Героям

Не випадково це місце було вибране для посадки дерева пам’яті Героя України, жителя Сколівщини Олега Ушневича, який загинув 20 лютого минулого року на Майдані.

Це місце відіграє важливу роль у духовному вихованні молоді, адже воно показує незламність українського народу в різні часи. Побувавши тут і послухавши всі розповіді про це місце, скажу чесно - є на чим задуматись...

Тож запрошуємо всіх відвідати це "святе" місце і віддати шану нашим Героям, які загинули за волю і долю нашої України....

Василь Приндак,
заступник директора з наукової роботи
НПП «Сколівські Бескиди»Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт