Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Розпочато роботи по інвентаризації старовікових лісів та пралісів

На початку цього тижня науковцями Інституту екології Карпат НАН України, національного природного парку «Сколівські Бескиди» за участю експертів розпочато роботи по дослідженню та інвентаризації старовікових лісів та пралісів. Слід відмітити , що ці роботи проводяться в рамках виконання проекту «Збереження карпатських пралісів», який впроваджується Українським товариством охорони птахів за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина).


Ці роботи проводяться в рамках виконання Програми лісівничих досліджень стиглих та перестійних лісостанів в межах території НПП «Сколівські Бескиди» на період 2017-2022 років. Мета цієї програми виявити найкраще збережені корінні лісостани стиглої та перестійної вікових груп, дослідити їхню фітоценотичну, просторову структуру, процеси природного поновлення, особливості функціонування з метою ідентифікації старовікових лісів і пралісів.

При виконанні вищевказаних робіт застосовуються критерії і порядок ідентифікації старовікових лісів і пралісів відповідно до критеріїв та індикаторів для відбору пралісів у Карпатах, прийнятих на Конференції Сторін Карпатської конвенції у 2014 р., за результатами обговорення з українськими і румунськими експертами і розроблених під егідою та за фінансування Дунайсько-Карпатської програми WWF у рамках міжнародних проектів ”Відкриті кордони для ведмедів у Румунських та Українських Карпатах” та “Сприяння відповідальному веденню лісового господарства для невиснажливого розвитку в Українських Карпатах”.



Кінцева мета таких досліджень: облікувати та картографувати ідентифіковані старовікові ліси та праліси на території НПП «Сколівські Бесикди», з метою забезпечення подальшої охорони та дослідження їх фітоценотичної, просторової структури, процесів природного поновлення та особливостей функціонування. Природні процеси, які відбуваються у корінних лісостанах та пралісових екосистемах, можуть бути покладені в основу розробки природоохоронних та лісогосподарських заходів, спрямованих на забезпечення принципів наближеного до природи лісівництва, збереження та охорони біорізноманіття НПП «Сколівські Бескиди».

Василь Приндак,
заступник директора з наукової роботи
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт