Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Привіт білому лелеці!


Відповідно до народних спостережень 19 березня – це день, коли прилітають лелеки. У народі лелек називають бузьками і намагаються всіляко сприяти їхньому добробуту. Руйнування гнізд цих птахів неприпустиме. Поселення лелек біля дому вважається добрим знаком. Якщо ж бузьки покидають подвір’я – це не дуже хороша прикмета. За повір’ями, вони приносять на своїх крилах холод, тому зазвичай у третій декаді березня спостерігається зниження температури.

Лелеки часто гніздяться по сусідству з людським житлом, обираючи для цього дахи будинків, труби печей, опори ліній електропередач або дерева, що ростуть поблизу споруд.
Лелеки прилітають досить часто у такий період, коли можливі морози, снігопади, – для них це не є катастрофою. Для них це трохи складно, але птах великий, морозу не боїться. Кілька днів морозу птахам не зашкодять ніяк, хіба якщо буде дуже сильний мороз і лелеки лягають на землю – їм тоді варто допомогти.
Птах боїться бути голодним, якщо він тривалий час не зможе знайти собі їжу. А ось день, два, три для лелеки побути голодним і зберегти енергію – це нормально, чіпати їх не варто. Птахів можна годувати рибою, але в жодному разі не солоною, м’ясом, тельбухами курей. Але їжа має бути подрібнена, оскільки лелеки не вміють жувати.

Дуже важливо виважено відноситись до підгодівлі та турбування лелек після весняного прильоту, адже в більшості випадків птах дасть раду собі сам. Тому найкраще для птахів - заздалегідь підготувати опори з площадками, де лелеки зможуть собі облаштувати гнізда.

Прес служба
НПП "Сколівські Бескиди"

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт