Проведення екологічних уроків в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»

Майбутнє лісу в твоїх руках

04 квітня в рамках виконання заходів до акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» було проведено урок на природоохоронну тематику з учнями екологічного гуртка «Юні друзі природи». Працівники Національного природного парку «Сколівські Бескиди» розказали учням про значення лісу в житті людини.

Зокрема, було відмічено про вплив лісів на довкілля. Воно проявляється, зокрема, в тому, що ліси:

- є основним постачальником кисню на планеті;
- безпосередньо впливають на водний режим як на зайнятих ними, так і на прилеглих територіях і регулюють баланс води;
- знижують негативний вплив посух і суховіїв, стримують рух рухливих пісків;
- пом'якшуючи клімат, сприяють підвищенню урожаїв сільськогосподарських культур;
- поглинають і / перетворять частина атмосферних хімічних забруднень;
- захищають грунти від водної та вітрової ерозії, селів, зсувів, руйнування берегів та інших несприятливих геологічних процесів.

Після розповіді про ліс, учні мали змогу продивитись природний фільм, та пізніше його обговорити.

Майбутнє лісу в твоїх руках

Також слід відмітити давню співпрацює з КЗ ЛОР ЛЕЦЕНТУМ і на базі Сколівської ЗОШ І ст спільно діє гурток «Юні друзі природи», де діти мають змогу слухати не тільки теоретичні лекції, а також брати участь у природоохоронних акціях таких як «Годівничка», «Букет замість ялинки», дивитися фільми на природничу тематику, брати участь у різноманітних екологічних вікторинах і іграх. Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» — це позашкільний навчальний заклад, що об’єднує і координує систему позашкільної і позакласної роботи біолого-екологічного та натуралістичного спрямування в області. Це чи не єдиний екологічний центр, який в сьогоднішніх умовах плідно працює і приносить відповідні плоди, яких може зразу не побачити, але пройдуть роки, і сподіваюсь, посіяне «екологічне насіння» проросте.

Василь Приндак,
заступник директора з наукової роботи