ПІЗНАВАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ ДЛЯ КОРЧИНСЬКИХ ШКОЛЯРІВ

В рамках Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» представники Крушельницького лісництва НПП «Сколівські Бескиди» запросили учнів Корчинської ЗОШ I-III ст. на екскурсію до лісництва. Вчителі та учні з великим задоволенням відповіли на запрошення.

05 квітня 2019 року на лісництво завітали учні 9 та 10 класів, супроводжували їх педагог-організатор Фединишин Леся Тимофіївна і практичний психолог Ільницька Марія Олександрівна, для них була проведена екскурсія. Учні познайомилися з господарством лісництва, де вирощуються вічнозелені декоративні сіянці та саджанці (туї, ялівці, ялини, самшиту, кипарисовики та ін), ознайомилися з основними напрямами їхньої діяльності.
Помічник лісничого Корчинський Ігор Васильович, майстер з охорони природи Дмитришин Микола Богданович, провідний інженер з природокористування Джуфер Леся Олександрівна та провідний інженер з лісовідновлення Куликів Мар’яна Олегівна ознайомили учнів зі структурою розсадника, способами розмноження, асортиментом деревних порід. Відвідувачі оглянули парники, де шляхом зеленого живцювання розмножують самшит вічнозелений, тую західну та інші деревні рослини. Також для учнів було продемонстровано як правильно щепити плодові дерева.

«Весняні щеплення плодових дерев можна виконувати, починаючи з квітня, коли поновлюється сокорух. Живці тоді мають можливість розвиватися на підщепі протягом літа й добре визріти. Кісточкові культури пробуджуються першими і щеплення краще починати з них. Навесні використовують такі види щеплень як окулірування (щеплення вічком) і копулірування (щеплення черешком)» - розповів Микола Богданович.

Загалом екскурсія видалася цікавою, а завдяки обізнаним екскурсоводам ще й надзвичайно інформативною, пізнавальною. Учні на власні очі побачили, наскільки нелегка праця працівників у розсадниках. А наостанок скуштували чай з рослин, які вирощені на садибі лісництва. Школярі отримали масу задоволення від побаченого та виявили бажання повернутися ще.

Ігор Корчинський,
помічник лісничого Крушельницького лісництва