Підсумки Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках»

Долучаймося до добрих справ на благо нашого і майбутнього поколінь! Посадімо кожен щороку хоча б по одному дереву і вже у майбутньому плоди нашої праці будуть оцінені найвищою нагородою – повноцінним здоровим життям!

Життя людини було тісно пов΄язане з лісом ще в давні часи. В лісі людина збирала плоди, полювала на дичину, розкладала вогнище. Ліс давав матеріал для життя, притулок при нападі ворогів, заспокоював шелестом верховіть, травами, листям, заліковував рани...
Впродовж багатьох тисячоліть діяльність людини мала незначні масштаби, а світ здавався дуже великим. Проте поступово людство істотніше впливало на ліси проявляючи свою силу.
Тепер у світі, з його урбанізацією, розвитком технології і глобалізації, багато людей віддалилися від природи. Вони не уявляють важливості лісів і ролі лісового господарства, вони не звертають уваги на постійне наголошування вчених на існуванні найтісніших взаємозв΄язків між природою і суспільством, потребі суворого наукового підходу до експлуатації природних ресурсів, недопустимості екологічного неуцтва та протиставлення людини природі, необхідності постійно пам΄ятати про небезпечність влади людини над природою.

Зміни природного середовища та його значення з кожним роком набувають всебільших і загрозливіших масштабів... Сьогодні, як ніколи, питання управління лісами є предметом обговорення громадськості усього світу.
Питанням взаємодії лісового сектору з суспільством та підвищення обізнаності про ліс та лісове господарство у широких верствах населення необхідно приділяти особливу увагу. Одним із кращих засобів для встановлення такого взаєморозуміння є надання можливості отримання особистого досвіду у практиці ведення лісового господарства. Такі можливості дає щорічна Всеукраїнська Акція «Майбутнє лісу в твоїх руках», цього року організована з 21 березня по 15 квітня. В рамках цієї Акції проходили заходи ознайомлення широких верств населення з теорією і практикою ведення лісового господарства:

1. Міжнародний День лісів – 21 березня. Урочисті зустрічі на тему: «Людина і ліс». Проведено облагородження територій садиб лісництв та суміжних територій,
2. Толока в урочищі “Павлів потік”. 21 березня 2017 р. всі небайдужі громадяни та громадські активісти взяли участь у проведенні толоки в ур. «Павлів потік» (м.Сколе). Такою Акцією розпочато Місячник озеленення, прибирання та благоустрою.

3. Акція “Година Землі”. 25-го березня о 20:30 год разом із цілим світом вимкнули світло на годину, щоб долучитися до всесвітнього природоохоронного руху – Години Землі. Разом ми зможемо зробити нашу Планету кращим домом для наступних поколінь!
4. Проведено акцію “Посади своє дерево”. В рамках акції було проведено висадку крупномірних саджанців гінкго дволопатевого у кількості 5 шт. на території садиби Підгородцівського лісництва.
5. Акція “Посади дерево миру”. 1 квітня 2017 року в рамках Всеукраїнської безстрокової екологічної акції «Посади дерево миру» на горі Альтана Сколівського району було висаджено саджанці дуба звичайного. В Акції взяли участь працівники Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА.

6. Акція “Посади своє дерево в Карпатах. Разом за природу" під такою назвою 08 квітня розпочалась спільна загальноукраїнська програма Всесвітнього фонду природи (WWF), ТМ "Моршинська" та НПП "Сколівські Бескиди".
7. Проведено конкурси на кращий малюнок на тему “Людина та ліс” та кращий твір на природничу тематику.

8. На виконання заходів, передбачених в рамках Акції, 17 квітня було проведено конкурс на кращий екологічний малюнок серед учнів 1-4 класів та твір – серед учнів 5-8 класів. Переможців нагороджено.

9. В День довкілля – 1 квітня 2017р. на території НПП «Сколівські Бескиди» та суміжних територіях була проведена Акція «Посади калину – символ України» З цього приводу, за участю представників телеканалу ТРК Львів, урочисто розпочато проведено висаджування калини на садибах п’яти лісництв.

10. Проведено конкурс на кращу пасхальну писанку. Всього на конкурс було представлено понад 50 робіт. Переможці нагороджені грамотами та грошовими проеміями.

11. Проведено Акцію «Кожній пташині – по хатині». З метою збереження видового різноманіття та чисельності диких птахів, залучення уваги батьків та дітей до охорони птахів в Сколівській школі-інтернат І-ІІІ ступенів відбулося свято зустрічі птахів.

12. Проведені екологічні уроки на природоохоронну тематику. 08, 10 квітня в рамках виконання заходів до Акції було проведено уроки з учнями екологічного гуртка “Юні друзі природи”.

Отож, долучаймося до добрих справ на благо нашого і майбутнього поколінь! Посадімо кожен щороку хоча б по одному дереву і вже у майбутньому плоди нашої праці будуть оцінені найвищою нагородою – повноцінним здоровим життям!

Леся Джуфер, провідний інженер з лісовідновлення