Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Охорона та збереження первоцвітів – справа кожного!

Первоцвіти – дивовижні рослини,які пристосувались цвісти тоді, коли в лісі на деревах відсутнє листя, і кожен теплий сонячний промінчик доходить до самої землі. Підсніжник звичайний (білосніжний), шафран Гейфеля (крокус), цибуля ведмежа (черемша), проліска дволиста, ряст порожнистий та ущільнений – це не повний перелік первоцвітів, що зустрічаються на території національного природного парку «Сколівські Бескиди». Всі ці рослини знаходяться на межі зникнення, більшість з них занесена до Червоної книги України.

Рослини, які цвітуть навесні, завжди привертають до себе увагу своєю красою. На жаль, часто їх збирають, складаючи у букети напередодні весняних свят. Люди добре знають якої шкоди завдають природі, але, з року в рік цим займаються і, що найсумніше, вчать цьому своїх дітей.
Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджують сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Масовий збір первоцвітів знижує їх чисельність та популяцію.

Не зайвим буде нагадати і про те, що вилучення первоцвітів з природи є незаконним. Згідно чинного законодавства, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх частинами, громадяни порушують закон України. Відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослинного світу, занесених до Червоної книги України тягне за собою накладення штрафу.

Збираючи та продаючи первоцвіти, ми знищуємо їх , а купуючи – допомагаємо знищувати. Рідкісні весняні квіти краще не чіпати : вони красиві в природному середовищі. Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті природного угрупування, є їх невід’ємною частиною і потребують нашого захисту.
Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто після Вас прийде до лісу.

Ірина Лях,
науковий співробітник
НПП «Сколівські Бескиди»Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт