Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Обмін досвідом щодо взаємин між місцевими громадами та національними природними парками

Під такою назвою 18-19 листопада 2015 року відбувся семінар у візит-центрі Національного природного парку «Синевир».
IMG_2326

Під час семінару учасники обговорили питання збереження пралісів і старовікових лісів Карпат та розширення територій НПП. Учасники семінару, а це здебільшого сільські голови, поділились досвідом вирішення проблем у взаєминах між парками та місцевими громадами. В рамках семінару також були проведені зустрічі з представниками громад, що проживають в зоні НПП «Синевир».
Семінар відбувся в рамках проекту «Збереження Карпатських пралісів, який впроваджується Українським товариством охорони птахів (ТОП) – представником міжнародної природоохоронної асоціації BirdLife International в Україні, у партнерстві та за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина).

Від Сколівщини прийняли участь у семінарі Василь Приндак - заступник директора з наукової роботи НПП "Сколівські Бескиди", Степан Павлюх - начальник відділу туризму Сколівської РДА та Наталя Задільська - представник громадської організації "Поступ і розвиток" (с.Козьова).

Photo0031Photo0046

IMG_3815
Також в рамках семінару було відзначено, що розвиток і підтримка природоохоронних територій може надавати місцевим громадам низку переваг, а саме: робочі місця для місцевого населення, розвиток зеленого туризму, розвиток і збереження сільської інфраструктури (транспортне сполучення, сільські магазини, розвиток приватного бізнесу), підвищений попит на місцеві ремесла і продукти харчування; умови для залучення міжнародних інвестицій та ін. Але все можливе тільки при співпраці між сільськими громадами, природоохоронними установами, громадськими інституціями та органами влади.

Також в рамках програми учасники відвідали реабілітаційний центр для ведмедів, музей "Старе село" та озеро "Синевир".
Природоохоронні території володіють цінним природним ресурсом, який може стати суттєвою підтримкою для місцевих громад і держави, якщо використовувати його раціонально.

Василь Приндак,
заступник директора з наукової роботи
НПП "Сколівські Бескиди"

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт