Конкурс на кращу пасхальну писанку

Організатори конкурсу: Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства, національний природний парк «Сколівські Бескиди», відділ освіти Сколівської РДА.

Актуалізація заходу: В рамках виконання програми про «Збереження етнокультурної спадщини на території НПП «Сколівські Бескиди» оголошується конкурс на кращу пасхальну писанку. Писанка, як символ весняного відродження природи, відома багатьом народам світу. Історія писанок сягає в далеке минуле. Християни, які перейняли звичай писати писанки, побачили в них знак воскресіння й вічного життя. Писанка стала символом радості, всепрощення й великоднього привіту. Мудрі представники старшого покоління кажуть: "У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки". І справді, тільки велика любов може творити такі дива гармонії та уяви. Кожна писанка — це окремий малесенький світ. Тут і небо із зорями, й вода з рибами, і древо життя з оленями й птахами, й засіяне поле, і триверхі церкви — усе це вималювано в певному порядку для того, щоб підтримувати лад та рівновагу і в нашому, великому світі.
Головною метою конкурсу:
• збереження українських традицій;
• пошук і підтримка талантів серед шкільної молоді;
• розвиток декоративно-прикладного мистецтва.
Основними завданнями конкурсу є:
• виховувати повагу до традицій і звичаїв українського народу;
• формувати інтерес до історичного минулого, його легенд та вірувань;
• прищепити любов до народного мистецтва (писанкарства);
• виховувати естетичний та художній смак, любов і повагу до рідної культури;
• розвивати учнівську творчість і фантазію.
Оформлення матеріалів
На конкурс подаються писанки, виконані традиційним способом (за допомогою воску і фарбників на видутому яйці).
Писанки, виконані в інших техніках на конкурс прийматися не будуть
У конкурсі передбачено 2 вікові категорії 1-6 класи і 7-11 класи
Виконавці найкращих великодніх писанок будуть нагороджені грошовими преміями в кожній номінації:
1 місце – 500 грн;
2 місце – 450 грн.;
3 місце – 400 грн.
Писанки, подані на конкурс, поверненню не підлягають і будуть використані для популяризації українських традицій та звичаїв в еколого-просвітницькому центрі Бутивлянського лісництва.
До участі в конкурсі запрошуються учні шкіл та вихованці гуртків Сколівського району.
Кінцевий термін подачі писанок на конкурс 17 квітня 2019 року. Підведення підсумків 18 квітня 2019 року.

Марина Приндак,
фахівець з екологічної освіти