IX Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних екологів пройшов успішно….

ІХ Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних екологів

З 16 до 19 червня 2015 року на Львівщині на базі Національного природного парку «Сколівські Бескиди» пройшов ІХ Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних екологів. На Всеукраїнський експедиційно-польовий збір до Львівщини завітали команди юних екологів із 14 областей України. Львівську делегацію, у складі 3 вихованців ЛОЦЕНТУМ Ляхович Ярини, Гриник Тетяни, Сухай Маріанни очолила методист КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» Дендюк Наталія Іванівна.

ІХ Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних екологів

Урочисте відкриття Всеукраїнського польового збору відбулося у Львівському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, на якому виступили: Книшик Світлана Іванівна – начальник управління загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти, соціального захисту департаменту освіти і науки ЛОДА. Радченко Тамара Дмитрівна – завідувач відділом екології Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України. Козловський Микола Павлович – директор інституту екології Карпат НАН України. Гончаренко Віталій Іванович – доцент кафедри ботаніки біологічного факультету ЛНУ ім.І.Франка. Кийко Андрій Олександрович – директор Львівського ОЦЕНТУМ.

ІХ Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних екологів

Далі учасники збору відбули до НПП «Сколівські Бескиди», де команди юних екологів продовжили свою роботу. У рамках заходу під керівництвом учених Львівського національного університету ім. Ів.Франка, інституту екології Карпат НАН України були проведені наукові дослідження біорізноманіття рослинного і тваринного світу Карпат, екскурсії, польові практикуми, фотовиставка, конкурс-захист науково-дослідницьких робіт та тему «Природно-заповідні території України». Тут учасників польового збору зустрів педагогічний колектив з с.Сопіт з традиційними бойківськими піснями.

ІХ Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних екологів

Під час польових практикумів юні екологи набули практичних навиків дослідження рослин, познайомилися з їх адаптацією до факторів середовища існування у горах, познайомилися з фоновими видами флори та фауни національного природного парку "Сколівські Бескиди", ознайомилися з методами проведення гідробіологічних досліджень, поглибили свої теоретичні знання з екології та ботаніки, набули практичних навиків науково-дослідної роботи.

ІХ Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних екологів

В рамках збору проведені практикуми: «Основні методи обліку кажанів. Акустичний моніторинг кажанів з використанням бет-детекторів»; "Екологія ялинових лісів та їх фітоценози"; «Життєві форми та екологічні групи рослин НПП «Сколівські Бескиди»; «Біоіндикація якості води НПП «Сколівські Бескиди»; «Біорізноманітність комах природних екосистем»; «Вивчення рослинності верхового болота (на прикладі болота «Журавлине»); «Дослідження орнітофауни НПП «Сколівські Бескиди». Для учасників збору проведені екскурсії на р. Кам’янка та оз. Журавлине. Приємно відзначити, що під час виконання практичних завдань польового практикуму команда Львівщини показала хороший результат і була нагороджена грамотою НЕНЦУМ за ІІ місце. Всі команди-учасники ІХ Всеукраїнського польового збору отримали подяки ДОН ЛОДА, грамоти НЕНЦУМ, а педагоги - сертифікати учасника та пам’ятні подарунки."

ІХ Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних екологів

Ви знаєте, дуже приємно бачити "світлі захоплюючі очі" дітей, їхню радість при найменшій знахідці (якоїсь рослини, комахи чи іншої тварини), радіти їхнім успіхам і переживати разом з ними. Спілкуючись з такими дітьми розумієш, що це майбутні науковці, природоохоронці, лісівники і просто екологічно свідомі громадяни нашої України. Дякуємо, всім учасникам ІХ Всеукраїнський експедиційно-польового збіру команд юних екологів і надіємось, що через певний період часу вони знову приїдуть у наші - СКОЛІВСЬКІ БЕСКИДИ. А, ми завжди будемо раді прийняти таких почесних гостей. До зустрічі в Сколівських Бескидах....

Василь Приндак,
заступник директора з наукової роботи НПП "Сколівські Бескиди"