І знову конкурс….

писанки

Національний природний парк „Сколівські Бескиди” та відділ освіти Сколівської РДА оголосили конкурс на кращу пасхальну писанку. Цей захід проводиться в рамках виконання Програми по збереженню етно-культурної спадщини на території НПП «Сколівські Бескиди». Традиційно українці створювали писанки – символ весни, життя, гармонії світу і любові до України – напередодні Великодня. Писанка із зашифрованими древніми орнаментами, символами та побажаннями, в уявленнях нашого народу слугувала своєрідним оберегом. Писанки - це важлива складова української культури, народних традицій. Тому ознайомлення з витоками писанкарства, техніками розпису писанок є важливими у вихованні поваги школярів до традицій українського народу.

Головною метою конкурсу є збереження українських традицій у шкільної молоді, пошук та підтримка талантів у дітей, розвиток декоративно-прикладного мистецтва та допомога дітям навчитися бути уважними до світу, що оточує їх; побачити в ньому те, що вимагає любові та захисту; пробуджує в їхніх думках співчуття та розуміння життя в його проявах.

Основними завданнями конкурсу є:

- Розвивати учнівську творчість;
- Виховувати повагу до традицій і звичаїв народу;
- Формувати інтерес та повагу до історичного минулого людства, його легенд і вірувань;
- Прищеплювати любов до народного мистецтва (писанкарства);
- Виховувати естетичний та художній смак, любов і повагу до рідної культури.

На конкурс подаються писанки, вироблені в різних техніках: крашанки, мальованки, дряпанки, крапанки, бісерки.

Композиції, подані на конкурс, поверненню не підлягають і будуть використані при проведенні еколого-просвітницької роботи серед населення.

До участі в конкурсі запрошуються учні шкіл та вихованці гуртків Сколівського району.
Виконавці найкращих великодніх писанок будуть нагороджені грошовими преміями.

1 місце - 250 грн.
2 місце – 200 грн.
3 місце – 150 грн.

Термін подачі великодніх писанок на конкурс - до 9 квітня 2015 року. Підведення підсумків – 9 квітня 2015 року.

Марина Приндак,
інженер з еколого-освітньої діяльності