Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Еколого-освітня діяльність національного природного парку “Сколівські Бескиди”

Працівниками НПП проводиться облік відвідувачів рекреаційного пункту "Водоспад на р. Кам'янка". Найбільш активними відвідувачами є туристи віком від 16 до 30 років - 45 %, віком до 16 років - 39 %, віком більше 30 років - 16 %.

Екскурсійну діяльність на території НПП організовували туристські агентства курортів Моршина, Трускавця і Східниці. Всього проведено екскурсій на території НПП для організованих груп - 180 , з них для шкільних груп - 115. В 2005 році діяли зони відпочинку "Водоспад на р. Кам'янка", "Колодка", "Тустань" та "Павлів потік", які відвідали понад 17 тис. відвідувачів. В рекреаційному пункті "Тустань" проведені роботи по благоустрою, тут надається можливість розташування наметів, обладнана стоянка для автотранспорту, влаштовані малі архітектурні форми, місця для вогнищ та ін.

За відвідування рекреаційного пункту "Водоспад на р.Кам'янка", згідно рішення Сколівської районної ради, НПП "Сколівські Бескиди" збирає плату. Протягом 2005 р. за надання послуг на території НПП отримано близько 14,5 тис.грн., реалізовано буклетів з інформацією про НПП на 89 тис. грн., продано бунтів дров для розкладання вогнищ у рекреаційних пунктах на суму 48 тис. грн.

За 5 місяців 2006 року за відвідування рекреаційного пункту "Водоспад на р. Кам'янка" зібрано 4051,50 грн.

Протягом 2005 році вийшло з друку 8 наукових публікацій, та опубліковано 13 статей з інформацією про НПП "Сколівські Бескиди", з них в районній та обласних газетах - 13 статей.

Протягом 2005 р. та 5 міс 2006 р. працівниками національного парку проведено 25 бесід на предмет охорони лісу від самовільних рубок, заборони збору рідкісних видів рослин, вирубки новорічних ялинок.

Школярі району залучались до проведення акцій "Майбутнє лісу у твоїх руках", "Парк тисячоліть", "День зустрічі птахів", "День довкілля", "До чистих джерел" та ін.

На даний час розроблено та погоджено з відділом освіти 12 екологічних уроків на різну тематику. Ці уроки проводяться у школах району.

Протягом року проведено декілька конкурсів серед учнівської молоді району, зокрема: конкурс на кращий екологічний плакат "Світ заповідної природи" та кращу новорічну композицію.

У 2005 році та 5 місяців 2006 року співробітниками національного природного парку, видано ілюстраційний нарис "Об'єкти неживої природи", надруковано буклет спільно з Ялтинським гірсько-лісовим природним заповідником "Природно-заповідні території України", надруковано монографію "Ліси Національного природного парку "Сколівські Бескиди" (Дейнека А.М., Мілкіна Л.І., Приндак В.П.).

Перспективним напрямком роботи НПП "Сколівські Бескиди" є подальша розробка методичних рекомендацій для проведення занять в шкільному лісництві та екологічних гуртках.

Розробкою цих рекомендацій на даний час займаються працівники наукового відділу національного природного парку.

Шкільне лісництво при Сколівській школі-інтернаті І-ІІІ ст.

Шкільне лісництво при Сколівській школі-інтернаті створене 31 березня 2006 року. Затверджене положення про його діяльність, яке погоджено директором Сколівської школи-інтернату І-ІІІ ст. Корчинською М.В. та головою батьківського комітету Кульган О.І. і затверджено начальником відділу освіти Сколівської РДА Губишом Л.Я. та директором НПП "Сколівські Бескиди" Бандеричем В.Я.

Шкільне лісництво нараховує 16 учнів. Першими установчими зборами обрано раду лісництва, яка складається з 5 чоловік. Радою обрано: лісничого - Наталю Ігорівну Турій, помічника лісничого - Тетяну Ігорівну Пшенічнікову та майстра - Віталія Васильовича Хомин.

Загальне керівництво роботою шкільного лісництва здійснюється адміністраціями НПП "Сколівські Бескиди" та Сколівської середньої школи-інтернату. Від НПП "Сколівські Бескиди" призначено відповідального за роботу шкільного лісництва - начальника дільниці рекреації та благоустрою Коханця Ігора Михайловича. Відповідальний за роботу шкільного лісництва від Сколівської школи-інтернату - Кушней Олег Миколайович.

За шкільним лісництвом закріплено 105 га (кв. 20 Бутивлянського лісництва). Ця площа розділена на 13 обходів.

На даний час затверджено програму занять у "Шкільному лісництві" на 2006-2007 навчальний рік.

В НПП "Сколівські Бескиди" організовані наступні еколого-пізнавальні стежки, маршрути та рекреаційні пункти:

- Еколого-пізнавальний маршрут "Сколе - Майдан". Бутивлянське лісництво квартали 9-45 та Майданське лісництво кв. 19-23, протяжність 28 км, розрахований на два-три дні активного відпочинку;
- Еколого-пізнавальна стежка "Бучина". Сколівське лісництво квартал 12 та 7, по долині Павлового потоку. Протяжність 1.4 км, короткотривалий відпочинок населення, використовується при проведенні "уроків природи" та занять з курсу "Основи безпеки життєдіяльності" для учнів шкіл району;
- Еколого-пізнавальна стежка "Долиною річки Кам'янка". Бере початок від автобусної зупинки "Дубина", поряд з якою - штучно створений дубовий гай віком понад 100 р. Закінчується стежка біля озера Журавлиного, протяжність 4,0 км. Це один із найцікавіших об'єктів території національного природного парку "Сколівські Бескиди", доступний у відвідуванні, оскільки проходить майже по дорозі до с. Кам'янка. Відвідувачі знайомляться з рідкісними рослинами та рослинними угрупованнями, знайомляться з водоспадом на р. Кам'янка та озером Журавлиним;
- Еколого-пізнавальна стежка "Лопата". Сколівське лісництво кв. 4 - гора Лопата. Протяжність 12,0 км. Складність маршруту розрахована на старшокласників та інших відвідувачів, оскільки даний маршрут є дещо важчої складності, цікавий рідкісними рослинами та рослинними угрупованнями.

У 2006 році на території національного природного парку запроектовано створити наступні еколого-пізнавальні стежки:

- "Кв. 13 - Озеро" (Сколівське лісництво);
- "с. Росохач - Росохацькі полонини - БЗВС "Тисовець" (Завадківське лісництво);
"с. Східниця - с. Урич" (Підгородцівське лісництво);
"м. Сколе - водоспад Гуркало" (Бутивлянське, Крушельницьке лісництва).

Дані стежки маркуються. В особливо привабливих місцях (джерело мінеральної води, криниця, галявина тощо) облаштовуються оглядові майданчики, місця відпочинку.

Рекреаційні пункти

Сколівське лісництво:

- зона короткотермінового відпочинку "Павлів потік", площею 1,5 га. у тому числі вкрита лісом - 0,3 га.; рекреаційна місткість - 680 чол. Благоустрій: стоянка для автомобілів 1 шт., місця для розбивки наметів 5 шт., місця для розведення вогнищ 6 шт.;
- зона короткотермінового відпочинку "Водоспад на річці Кам'янка", площею 4,3 га, у тому числі вкрита лісом - 2,3 га.; рекреаційна місткість - 2900 чол. Благоустрій: дитячий майданчик 1 шт., стоянка для автомобілів 1 шт., місця для розбивки наметів 15 шт., місця для розведення вогнищ 10 шт.

Бутивлянське лісництво:

- зона короткотермінового відпочинку "Колодка ", площею 1,1 га, рекреаційна місткість - 300 чол. Благоустрій: стоянка для автомобілів 1 шт., місця для розведення вогнищ 3 шт.;

Підгородцівське лісництво:

- зона короткотермінового відпочинку "Тустань", площею 1,3 га. Скелі, рекреаційна місткість - 590 чол. Благоустрій: стоянка для автомобілів 1 шт., місця для розбивки наметів 2 шт., місця для розведення вогнищ 3 шт.

Майданське лісництво:

- зона короткотермінового відпочинку "Манмансталь ", площею 6,3 га. у тому числі вкрита лісом - 1,1 га.; рекреаційна місткість - 5700 чол. Благоустрій зони: місця для розбивки наметів 10 шт., місця для розведення вогнищ 8 шт., мисливські будиночки - 3 шт.

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт