Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Дрібні ссавці

Найчисельнішими з дрібних ссавців на території НПП є представники підродин мишиних і норицевих, які у відловах, проведених протягом 2001-2006 p., становлять понад 80 % особин (рис. 1).

Співвідношення мікромамалій, здобутих в угіддях НПП Сколівські Бескиди

Рис. 1. Співвідношення мікромамалій, здобутих в угіддях НПП "Сколівські Бескиди" у 2001-2006 pp., %

Із норицевих у відловах найчастіше траплялася нориця руда. На відміну від мишаків, у живленні вона надає перевагу трав'янистій рослинності, хоча в раціоні завжди присутні плоди та насіння деревних і чагарникових порід, а також корми тваринного походження.

Мишаки жовтогрудий і лісовий характеризуються подібністю морфологічних, екологічних і біологічних особливостей. Загалом, у раціоні мишаків виявлені плоди, насіння та вегетативна маса понад 60 видів рослин, а також гриби та деякі безхребетні, в основному - комахи. В живленні жовтогрудого мишака, в порівнянні з лісовим, переважає насіння. Особливо часто він поїдає плоди широколистяних порід (бука, ліщини, клена). Насіння врожаю поточного року починає споживати задовго до його повного достигання. Окрім плодів і насіння, споживає їх паростки.

Для мишаків характерна сезонна зміна кормового раціону, що призводить деколи до незначних міжбіотопічних міграцій. Так, навесні основу раціону мишаків становить насіння та плоди широколистяних деревних порід, а також зелені частин ранньо-весняних ефемерів. З часом питома вага насіння та плодів в раціоні гризунів зменшується, а вегетативна маса, навпаки, збільшується. Літній раціон відзначається зростанням частки зеленої маси, появою в ньому плодів суниці, малини, чорниці, ожини, а також грибів і комах. З початком осені в кормовому раціоні знову з'являється насіння та плоди широколистяних дерев, питома вага зеленої вегетативної маси поступово зменшується.

Мишаки активні цілорічно, як правило, вночі, але в роки високої чисельності їх можна спостерігати активними в будь-який період доби. Жвавість збільшується восени під час запасання кормів: у цей період мишаки активні також і вдень. До заготівлі зимових запасів корму приступають зразу ж після осипання насіння.

В місцях спільного існування мишаків, мишак жовтогрудий витісняє лісового в менш придатні місця. Лісовий мишак екологічно та фізіологічно пластичніший, ніж жовтогрудий, характеризується кращими терморегуляційними пристосуваннями, менш консервативним ритмом добової активності та ін., у зв'язку з чим для нього властивий більший ступінь евритопності.

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт