Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Догляди за лісовими культурами у НПП «Сколівські Бескиди»

Впродовж усього літа лісівники дбають про молоді культури, своєчасно проводячи догляди. Вони створюють такі умови, у яких мало б вирости повноцінне, високопродуктивне насадження.


Весняно-літній період – це час інтенсивного росту та розвитку всіх рослин, зокрема й тих, що пригнічують молоді лісові культури .
З метою створення сприятливих умов для росту молодого насадження, усунення негативного впливу трав'яної рослинності й порослі малоцінних порід, швидкого зімкнення й переведення в покриту лісом площу, та формування повноцінного майбутнього насадження у НПП «Сколівські Бескиди» проводяться догляди за лісовими культурами.

Такі догляди включають заходи, спрямовані на поліпшення умов приживлю¬ваності й росту посаджених порід, а саме: поліпшення фізичного та гідрологічного режиму ґрунту, покращення його аерації, вида¬лення трав'яної та небажаної деревної рослинності, збагачення ґрунту елементами живлення, покращення режиму освітлення. Куль¬тури, в яких ґрунт задернілий, ростуть погано. Основна маса ко¬ріння трав'яних рослин розміщується у верхніх найродю¬чіших горизонтах, тому, від задерніння потерпають, насамперед, молоді дерева.
Кількість, тривалість і строки доглядів визначаються типом лісорослинних умов, способом обробітку ґрунту, методом і способом створення лісових культур, віком садивного матеріалу, видовим складом насадження, погодно-кліматичними умовами, біологічними властивостями деревних порід, цільовим призначенням майбутнього насадження та економічними умовами.
Проведення агротехнічних доглядів за молодими насадженнями в умовах Карпат вимагає значних затрат. Ці операції здебільшого проводять вручну і вони поглинають вагому частину коштів, які виділяються на створення і вирощування лісових культур. Догляди за культурами проводимо після їх садіння, протягом всього вегетаційного періоду. На важких ґрунтах культури можуть витискатися при настан¬ні заморозків, тому в таких місцях утримуємось від розпушування та прополювання культур у другій половині вегетацій¬ного періоду. Для проведення доглядів використову¬ємо лісові мотики, серпи та ранцеві агрегати – «секори». Протягом ІІ кварталу цього року проведено догляди за лісовими культурами НПП «Сколівські Бескиди» на площі 38,4 га. Таких доглядів переважна більшість лісових культур потребує щонайменше до 3-річного віку.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Наступними етапами доглядів за молодняками у віковій градації є освітлення (4-10-річні лісові культури), прочищення (11-20-річні лісові культури), прорідження (21-40-річні лісові культури).

Леся Джуфер,
провідний інженер з природокористування
НПП «Сколівські Бескиди»Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт