Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Будівництво нової лісової дороги

Будівництво нової лісової дороги

Цього року національний природний парк «Сколівські Бескиди» проклав лісову дорогу в Бутивлянському лісництві протяжністю 0,5км. Ця дорога має декілька функцій, зокрема: завдяки їй покращується доступ до лісових масивів з метою вчасного проведення лісогосподарських, природоохоронних та протипожежних заходів, посилюється охорона території оскільки покращує доступність , а відповідно і оперативність, і звичайно, не можна не враховувати збільшення рекреаційного потенціалу даного лісового масиву.

У австрійських, швейцарських і німецьких лісах лісові дороги розташовані через кожні 300–500 м. При такій мережі є можливість доступу до кожного дерева, яке можна забрати без шкоди для природи. Технологія нашого дорожнього будівництва, на сьогоднішній день, нічим не відрізняється від роботи іноземних фахівців: Перед початком будівництва майбутньої лісової дороги попередньо проводимо обстеження лісового масиву в натурі, вибираємо напрямок траси з дотриманням певного ухилу. Проводиться трасування лісової дороги та відвід лісу під прорубку. Пізніше проводиться валка дерев та пробивку основи земляного полотна.

Ця дорога має екологічний, соціальний та економічний ефекти. Екологічний ефект полягає в тому, що лісогосподарська дорога стане перешкодою для поширення пожеж та лісових шкідників і хвороб. Соціальний ефект дороги лісогосподарського призначення полягає у підвищенні рівня рекреаційної доступності лісових ресурсів та збільшення кількості відпочиваючих на лісовій території нашої установи. Економічний ефект від будівництва лісової дороги полягати у зниженні вартості вивезення продукції, в тому числі дров’яної, яку місцеві жителі використовують для опалення житлових будинків.

Василь Змінчак, головний технолог
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт