Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


БЕЗПЕКА І ГІГІЄНА ПРАЦІ – ПРІОРИТЕТ У ЛІСОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ

У травні місяці 2019 року організовано ряд заходів з безпеки і гігієни праці у лісовому господарстві, в яких активну участь взяли представники Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

6-10 травня 2019 року в м. Женева, Швейцарія відбулася секторальна зустріч «Сприяння гідній праці, безпеці та охороні здоров'я в лісовому господарстві» в рамках заходів до 100-річчя Міжнародній організації праці. В урядовій делегації від України як однієї з держав-членів МОП взяв участь головний спеціаліст Львівського ОУЛМГ В.Степанишин.
На засідання, де обговорювалися найактуальніші питання охорони та безпеки праці сьогодення, були запрошені представники понад 30 урядів зацікавлених держав-членів МОП, а також роботодавців, робітників, міжнародних інституцій в галузі лісового господарства та ряд інших фахівців з питань безпеки праці.

Акцент цієї зустрічі зроблено на виконання конвенцій та директив МОП з безпеки та гігієни праці, зокрема, виклики, можливості і нові тенденції забезпечення гідної та сталої роботи у лісовому секторі, нові кращі практики охорони праці у лісовому секторі, ефективність тристороннього соціального діалогу, стратегії, програми, інструменти та дії для сприяння достойній роботі й охороні праці в лісовому секторі.
Плідними і продуктивними були міжурядові зустрічі та дискусії, які відбулися між пленарними засіданнями, на яких українську делегацію найбільш цікавили існуючі міжнародні стандарти праці, розвиток навичок та можливостей навчання для покращення системи охорони праці на підприємствах, заходи, спрямовані на вирішення проблем, пов'язаних з безпекою і гігієною праці у секторі лісового господарства.
Підсумком цієї зустрічі стало напрацювання пропозицій та рекомендацій щодо зміни та оновлення Кодексу безпеки та гігієни праці МОП.
13-15 травня 2019 року в м. Київ відбулася перша Міжнародна конференція «Безпека та гігієна праці в лісовому господарстві: проблеми та перспективи впровадження управління ризиками на підприємстві». Це перша подія такого рівня в лісовій галузі країни, до участі в якій залучили провідних експертів з України та Європи.

Делегацію підприємств Львівського ОУЛМГ кількістю 18 осіб очолював заступник начальника управління Ю. Громяк.
Відкриваючи цей форум, Голова Державної служби України з питань праці Р. Чернега та заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України В. Бондар відмітили, що питання безпеки праці лісівників були, є і завжди будуть пріоритетними в лісовій галузі, та підтвердили, що стан охорони праці на державних лісогосподарських підприємствах значно покращився. Впроваджено ризикоорієнтовний підхід в системі управління охороною праці – і це дало свій результат. У 2018 році рівень виробничого травматизму зменшився в 1,5 рази, а за перші 4 місяці цього року, вперше за всю історію галузі, не зареєстровано жодного нещасного випадку зі смертельним наслідком. Перші особи Держпраці та Держлісагентства подякували один одному за спільну роботу і допомогу в організації заходів та наголосили, що ми робимо спільну роботу, надзвичайно важливу – рятуємо життя та здоров’я наших працівників.
На конференції виступили міжнародні експерти в галузі охорони та безпеки праці. Менеджер проекту Міжнародної організації праці Антоніу Сантуш розповів про світові та європейські галузеві стандарти з безпеки та гігієни праці в лісовому господарстві і методики управління професійними ризиками в рамках законодавства ЄС та міжнародних трудових норм. Присутніх було ознайомлено з методикою оцінки ризиків від компанії MIDOT (Ізраїль), сертифікацією систем менеджменту гігієни та безпеки праці підприємств лісового господарства згідно з вимогами ISJ45001 «Бюро Верітас Україна» тощо.

Також було представлено нові лісозаготівельні машини, що працюють за методом сортиментної заготівлі лісу компанії Ponsse (Фінляндія), та інновації засобів індивідуального захисту для працівників лісової галузі.
Велику увагу було приділено питанням нормативних нововведень з безпеки праці, практичним інструментам підвищення ефективності та оптимізації роботи служби охорони праці, відпрацюванню питань щодо аудиту безпеки праці та ідентифікації ризиків, які за участю міжнародних експертів було проведено на практичних заняттях у ДП “Макарівський лісгосп” та ДП “Іванківський лісгосп”.

Окрім того, під час конференції було відзначено державне підприємство «Бродівське лісове господарство» Львівського ОУЛМГ за зайняте 2 місце у огляді-конкурсі «Краще підприємство галузі в сфері безпеки та гігієни праці».
На завершення конференції головний редактор журналу «Охорона праці» Д. Матвійчук побажав присутнім безпечної та плідної праці, впровадження у своїх колективах нових засад виявлення небезпек і управління професійними ризиками та щасливо повернутися до власних домівок.

Відділ лісових ресурсів, машин та технологій Львівського ОУЛМГ

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт