21 лютого – Всесвітній день екскурсовода

МИ всі любимо подорожувати, бачити нові місця, оглядати пам’ятки культури, природи і мистецтва. Екскурсії можна влаштовувати не тільки в музеях, містах, а й лісовими стежками. Вони будуть не менш захоплюючі та цікаві, оскільки тут можна поєднати історію краю, лісу, легенди, цікавинки з життя рослин і тварин.

Є люди, яким цікаво просто прогулятися по місцям, про які вони колись чули, або читали. Але все ж таки більшість людей прагнуть не лишень подивитись, але ще й почути цікаві факти і різну інформацію. І тоді екскурсовод робить все, щоб мандрівник не повернувся додому без багажу нових знань та з думкою обов'язково колись знову сюди повернутись. До того ж форма подачі інформації повинна бути настільки захоплюючою як за змістом, так і за стилем оповіді, щоб ні в одного з туристів не виникло бажання позіхати від нудьги. Але перш ніж повести людей на екскурсію, екскурсовод проводить багато часу, читаючи книжки, розпитуючи старожилів, шукаючи інформацію в Інтернеті.

Окрім того, проводити екскурсію потрібно однаково захоплююче як для учнів,так і для економістів, адміністраторів або програмістів. Підбір фактів при проведенні екскурсії в одному й тому ж місці може бути іншим. Сьогодні екскурсовод повинен володіти не тільки інформацією, а й інформувати туристів про правила безпеки, яких необхідно дотримуватися під час екскурсії; забезпечити прийом і відправлення групи до місця проведення екскурсії, а у разі необхідності - і виступити в ролі медика.

Національний природний парк "Сколівські Бескиди" на сьогоднішній день пропонує відвідувачам цілий спектр рекреаційних послуг: прогулянка по еколого-пізнавальним стежкам та маршрутам, по вело- та автомаршрутах, екскурсії в еколого-просвітницьких центрах, до цікавих природних, історичних та етнокультурних пам'яток.

Для довідки: Свято було започатковане в 1990 році та вперше відзначалося в Лондоні, який є одним з найбільших туристичних центрів світу. Ініціатором заснування події була Міжнародна федерація асоціацій екскурсоводів.

Марина Приндак,
фахівець з екологічної освіти