Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


12 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Природа – єдина книга, кожна сторінка якої сповнена глибокого змісту.

Й. Гьоте


Кожного року 12 травня природолюби відзначають день екологічної освіти, покликаний об’єднати людей у справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі й захисті. Відзначається свято у зв'язку з важливістю екологічної освіти, формування екологічної свідомості та обміну досвідом.
Важливість екологічної освіти переоцінити складно. Саме екологічні знання дозволяють людині усвідомити, до яких катастрофічних явищ можуть призвести згубні звички у відношенні природи; зрозуміти, як уникнути подібних наслідків. Вища мета екологічної освіти – формувати екологічну культуру людини.
Екологічна освіта і в світі, і в Україні вважається сьогодні пріоритетним напрямом навчання і виховання загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів. Конференція ООН в Ріо-де-Жанейро в 1992 році, на якій обговорювалися проблеми навколишнього середовища та розвитку освіти, у своїх документах і рішеннях також підкреслила величезне значення екологічної освіти в реалізації стратегії виживання та сталого розвитку людства. Вищою і кінцевою метою екологічної освіти та виховання вважається формування ексцентричного типу екологічної свідомості, оскільки лише свідомість визначає поведінкові реакції людини, її вчинки, які виражаються в екологічній культурі.

Поряд з іншими функціями, які покладаються на національний природний парк, він повинен забезпечувати організацію екологічної, освітньо-виховної діяльності, сприяти розвитку природоохоронного та екологічного руху, екологічного виховання шкільної та студентської молоді, поширювати нові методики екологічного виховання, розробляти рекомендації з формування екологічної етики й естетики, популяризувати екологічні знання тощо. На виконання поставлених завдань в цій сфері в НПП «Сколівські Бескиди» розроблена програма розвитку еколого-освітньої діяльності на території НПП „Сколівські Бескиди” на період 2017-2021 р.р., головні завдання якої є:
- екологічна освіта шкільної молоді і населення загалом шляхом організації різноманітних видів діяльності безпосередньо в природному середовищі, в світі природи;
- проведення уроків на екологічну тематику та підтримка діяльності екологічних гуртків у школах району;
- залучення шкільної молоді та дорослих, до проведення масових екологічних акцій, конкурсів, вікторин, круглих столів тощо;
- підготовка статей до друку (районній, обласній) пресі;
- організація та проведення екологічних екскурсій маршрутами і екологічними стежками НПП.
Також слід відмітити багаторічну плідну співпрацю з відділом освіти Сколівської РДА. Національний природний парк проводить екологічні заняття в школах району за спеціально розробленими та погодженими у відділі освіти програмами. Одним із шляхів заохочення дітей до творчості, пов’язаної з природою, є різноманітні конкурси (екологічного малюнку для учнів 1-5 класів, твір на природничу тематику для учнів 6-11 класів, на кращу пасхальну писанку, на кращу новорічну композицію) серед учнівської молоді району. Також школярі району залучаються до акції „Майбутнє лісу у твоїх руках”. В рамках акції було проведено ряд заходів, які спрямовані на ознайомлення школярів з особливостями вирощування лісів та веденням лісового господарства, а також на ознайомлення з тим, що таке ліс та його значення для життя людини і навколишнього природного середовища.

В концептуальну основу еколого-освітньої роботи НПП "Сколівські Бескиди" закладено ідею внутрішньої самоорганізації індивіда в умовах його проживання чи перебування на теренах природно-заповідного фонду, глибокого усвідомлення кожним важливості та значущості нагального вирішення існуючих проблем зі збереження довкілля, власного переконання людини про її особисту причетність та відповідальність за стан природи у своєму населеному пункті, краї чи країні.
Також хочеться подякувати Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА за постійну підтримку в облаштуванні еколого-просвітницьких центрів, рекреаційних пунктів та еколого-пізнавальнихх стежок. Це, в свою чергу, дозволяє якісніше та ефективніше подати відповідну інформацію та підвищити екологічну свідомість місцевих жителів, учнів, відвувачів та гостей нашої установи.

Тож, не залишайтесь осторонь і Ви у святкуванні Дня екологічної освіти, та зробіть свій внесок у збереженні навколишнього природного середовища.

Марина Приндак,
інженер з еколого-освітньої роботи
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт